POLECAMY

Jak zachować młodość cery

By na długo zachować młodość, przede wszystkim należy zabezpieczyć skórę przed wolnymi rodnikami. Sprawdź, jak to zrobić!
Jak zachować młodość cery

Wygląd skóry to kwestia genów (ich nie da się oszukać) oraz czynników zewnętrznych. Te drugie wpływają na nasz wygląd aż w 80 procentach.

Wbrew pozorom to całkiem dobra wiadomość, bo możesz im przeciwdziałać. Wystarczy namierzyć przeciwnika i podjąć skuteczne kroki, by oznaki starzenia się skóry pojawiły się dużo później. Na celownik warto wziąć przede wszystkim wolne rodniki.

Co robią rodniki
Bardzo dużo! To właśnie one wszystko psują i niszczą. Połówka jabłka pozostawiona na powietrzu szybko ciemnieje, masło jełczeje, a metal pokrywa się rdzą - a wszystko za sprawą utleniania. Rodniki są wszechobecne. Nic więc dziwnego, że atakowana przez nie skóra starzeje się w przyspieszonym tempie. Ale możne je spacyfikować. Wystarczy solidna dawka antyoksydantów.

Atak na skórę
Trwa nieustannie. Wolne rodniki tworzą się bowiem w procesie oddychania komórkowego. Wyposażony w systemy obronne organizm umie je unieszkodliwić, jednak jego możliwości są ograniczone. Z nadmierną ilością wolnych rodników już sobie nie poradzi, a ciągły stres, zanieczyszczenie środowiska, zła dieta, promieniowanie UV stwarzają wręcz idealne warunki do namnażania utleniających wszystko cząstek. Dodatkowa obrona organizmu słabnie również z biegiem lat. Efekt? Uszkodzenie substancji tłuszczowych, białek oraz kwasu hialuronowego. Szkodliwemu działaniu wolnych rodników ulegają też układy enzymatyczne i DNA komórkowe. Osłabiona zostaje aktywność melanocytów produkujących chroniącą przed promieniowaniem UV melaninę, i układ immunologiczny. W efekcie skóra łatwiej ulega podrażnieniom, staje się szara, wiotka, pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Mutacje DNA i nowotwory to też wynik działania wolnych rodników.


Przemyślana strategia obrony

- Zadbaj o silną regenerację nocą.
Zanim twoja skóra zacznie odpoczywać i uruchomi systemy naprawcze, dostarcz jej uderzeniową dawkę antyoksydantów. Z ich pomocą nie tylko "przepędzi" wolne rodniki, ale także wyraźnie się wzmocni przed kolejnym dniem. Pamiętaj, że przeciwutleniacze, np. witamina A, wpływają korzystnie na procesy odnowy, wzrostu i regeneracji w skórze. Niektóre, jak witamina C, działają rozjaśniająco. Z ich pomocą twoja skóra po nocy będzie więc świeża i pełna blasku.

- Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej.
Jeśli twój krem nie zawiera filtrów (latem SPF 20), przed wyjściem z domu dodatkowo nanieś krem ochronny.

- Chroń skórę przed falami elektromagnetycznymi
emitowanymi m.in. przez komputery, monitory, jarzeniówki czy telefony komórkowe. Badania przeprowadzone w laboratoriach Clarinsa dowiodły, że po 6 godzinach emisji promieniowania ilość wolnych rodników w skórze wzrasta aż o 19 procent. Dlatego nawet siedząc w biurze, nie zapominaj o kremach z filtrami i uderzeniowej dawce antyoksydantów.

- Jedz dużo świeżych owoców i warzyw.
To najlepiej przyswajalne źródło przeciwutleniaczy. Jeśli akurat jesteś na diecie, sięgnij po suplementy. Specjalne skoncentrowane płyny czy tabletki znajdziesz również w ofercie firm kosmetycznych, jak np. Water Booster Dr. Brandt czy Lierac. To coś w rodzaju "wewnętrznych kosmetyków" o udowodnionym działaniu. Stwierdzono bowiem, że jednoczesna pielęgnacja "od środka" i "od zewnątrz" poprawia skuteczność zwalczania wolnych rodników i opóźnia starzenie się skóry.

- W miarę możliwości unikaj stresu.
Postaraj się każdego dnia wygospodarować trochę czasu na relaks. W rozładowaniu napięcia pomagają też ćwiczenia. Dodatkowy plus: lepsze dotlenienie komórek, również skóry.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/7 miesięcy temu
Wiem dokładnie, ze zachowanie młodości nie jest takie proste, dlatego z chęcią idę do Salonu Motyl w Częstochowie, gdzie mogę skorzystać z dostosowanych zabiegów, które wspomagają mój młody wygląd :)
/2 lata temu
Całkowicie sie zgadzam.a po 2 miesiącach stosowania już widzialam swietne efekty. To działa i jest dla mnie lepsze od kremu.
/4 lata temu
Na pewno taka suplementacja jest doskonałym rozwiązaniem ale warto jest tez tutaj ważne to jakie kosmetyki będziemy stosowac. Ja polecam kosmetyki Nantes. Na pewno będziecie zadowolone.
POKAŻ KOMENTARZE (8)