POLECAMY

Jak uratować zniszczony kosmetyk

Złamała ci się szminka? Ulubiony cień do powiek lub róż do policzków spadł ci na ziemię i rozpadł na kawałki? Nie panikuj - możesz go odratować. Wizażystka podpowiada, jak reanimować taki kosmetyk.
Jak uratować zniszczony kosmetyk

Używam wielu kosmetyków kolorowych, które nie są tanie. Dlatego chciałam spytać, czy znacie pomysły na uratowanie resztek cieni, różu oraz złamanej szminki?
Klara Z. z JanowcaDo uratowania złamanej szminki będzie Pani potrzebować zdezynfekowanego cienkiego nożyka, sztywnej folii (np. z plastikowej teczki na dokumenty) i pojemniczka, który można wstawić do kuchenki mikrofalowej.

Proszę włożyć do pojemnika złamaną część pomadki i dodać wyjętą nożykiem z opakowania resztkę kosmetyku. Pojemnik trzeba wstawić do mikrofali na mniej więcej minutę.

Wycięty z folii kwadrat o boku ok. 5 cm proszę zwinąć w rurkę i wsunąć głęboko do sztyftu po szmince.

Następnie wlać w rurkę płynną pomadkę i wstawić do zamrażarki. Po godzinie rozwinąć folię, wyjąć szminkę i wsunąć ją do opakowania. Jeśli jest za długa, trzeba ją przyciąć nożykiem.


Z dwóch nie do końca zużytych lub skruszonych różów możesz zrobić nowy. W podobny sposób uratujesz też pokruszony cień do powiek.

Wyjmij róż z dwóch starych opakowań.

Zmieszaj oba kosmetyki i rozdrobnij.

Dodaj odrobinę spirytusu
, by powstała papka. Przełóż ją do pudełeczka.

Porady udzieliła: wizażystka Magda Stępień, Makeupownia Pracownia Wizerunku

Jak uratować zniszczony kosmetyk? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)