Jak szybko i bezboleśnie wyregulować brwi. Zobacz koniecznie!

Jak je wyregulować i podkreślić?
Aleksandra Jaworska / 26.03.2018 15:00

Brwi stanowią oprawę twarzy, więc warto pamiętać, że im bardziej ingerujemy w ich kształt, tym bardziej optycznie zmieniamy rysy twarzy. Jak wyregulować brwi? Panujący obecnie trend na naturalność zachęca nas do zaprzestania drastycznego wyskubywania włosków i mocnego zarysowywania linii. Teraz stawiamy na delikatne podkreślenie i "ujarzmienie" brwi.

Jak wyregulować brwi?

Za regulację kształtu brwi zabierz się najlepiej po kąpieli, gdy skóra jest rozgrzana – zabieg będzie wówczas mniej bolesny. Wybierz pesetę z szerokimi końcówkami. Wtedy bez trudu złapiesz najmniejsze włoski. Wyrywając je wykonuj szybkie ruchy w kierunku zgodnym ze wzrostem włosków. Rób to rozważnie – lekkomyślne pozbycie się choćby jednego włoska przy końcu brwi może spowodować powstanie luki. Wcześniej jednak sprawdź, jaki kształt i długość powinny mieć twoje brwi.

Jak wyznaczyć linię brwi?

Precyzyjnie wymodelowane, odżywione i zadbane brwi mogą optycznie powiększyć oczy, wyprostować lub wysmuklić nos, zrównoważyć czoło, wyrównać lekką asymetrię twarzy, a nawet optycznie podnieść oko. Wystarczy trzymać się poniższych zasad:

  • Wyznaczając początek brwi przyłóż pędzelek wzdłuż skrzydełek nosa i wewnętrznych kącików nosa w linii prostej ku górze (jeśli masz szerokie nozdrza, odległość pomiędzy brwiami będzie zbyt duża – wtedy przesuwamy linię lekko ku środkowi i  zmniejszamy odległość pomiędzy brwiami).
  •  Łuk wzniesienia brwi jest najważniejszym elementem w uzyskaniu idealnego kształtu. Powinien on znajdować się w odległości 2/3 od początku brwi i być ich najwyższym punktem. Pamiętamy, aby łuk nie był zbyt ostry oraz aby brew stopniowo się zwężała ku końcowi. Taki kształt brwi otworzy nasze spojrzenie.
  • Jeśli ustalimy te dwa ważne punkty, to pora ustalić również ich koniec. Posługując się znowu pędzelkiem, prowadzimy linię prostą od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Nazywamy to łukiem łagodnego opadania, tu brew powinna być już cieńsza i zajmować 1/3 długości.

Jak podkreślić brwi?

  • Aby uzyskać efekt naturalnych, gęstych brwi warto zacząć od wyczesania włosków woskiem. Od wewnętrznej do zewnętrznej strony należy ułożyć włoski zgodnie z ich naturalnym wzrostem. Dzięki temu zabiegowi nadajemy im kształt, ale też odsłaniamy małe włoski od spodu, które będziemy mogli usunąć pęsetką.
  • Kolejnym krokiem jest nadanie naszym brwiom odpowiedniej gęstości. Wystarczy, że kredką lub dołączonym do paletki pędzelkiem będziemy dorysowywać na brwiach małe kreseczki imitujące włoski. Warto pamiętać, że brwi są jaśniejsze w części wewnętrznej, a ciemniejsze w części zewnętrznej, więc możemy wykorzystać do tego kolory cieni.
  • Na sam koniec warto jeszcze raz delikatnie przeczesać brwi i gotowe.

W naszej galerii przedstawiamy najlepsze (naszym zdaniem) kosmetyki do makijażu brwi.

Inne kosmetyczne ciekawostki:

8 polskich marek, które kochają gwiazdy
Te maseczki robią furorę na świecie. Czy już je znasz?