POLECAMY

Znajdź dla siebie idealną kreskę

Oko podkreślone kredką jest w tym roku hitem! Przeczytaj, jak narysować równą kreskę i dobrze dobrać jej kształt.
Znajdź dla siebie idealną kreskę fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Kreska może być świetnym wykończeniem mocnego wieczorowego makijażu oczu, nadając twojemu spojrzeniu drapieżności. Możesz również ją stosować na co dzień jako jedyny, ciemniejszy akcent na jasnej powiece. Narysowana w odpowiednim miejscu poprawia kształt oczu.


Idealny eye-liner

  • Najwygodniejszy i odpowiedni dla nowicjuszek jest eye-liner we flamastrze (ma aplikator w formie utwardzanej gąbeczki). Tusz wypływa z niego równomiernie, więc powinna ci wyjść ładna kreska.
  • Nieco trudniejszy w użyciu jest eye-liner z bardzo cieniutkim pędzelkiem. Ma jednak tę zaletę, że jego płynna konsystencja i specjalny pędzelek pozwalają na wykonanie bardzo precyzyjnych kreseczek.
  • Nowością jest natomiast eye-liner w słoiczku, bardzo trwały i wodoodporny. Ma konsystencję żelu, który również nakłada się pędzelkiem. Zrobiona nim kreska jest z kolei grubsza, a kolor bardziej nasycony.

Jak rysować

  • Zanim rozpoczniesz makijaż, połóż lusterko poziomo na stole, wtedy będziesz widzieć całą powiekę. Najpierw ją przypudruj. Następnie narysuj kreskę jednym lub dwoma pociągnięciami eye-linera. Prowadź ją od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, jak najbliżej rzęs.

Duże oko

Kreski śmiało maluj na obu powiekach, omijając jednak wewnętrzne kąciki oczu.

Blisko osadzone oczy

Linie rysuj dowolnym kolorem, wyłącznie w zewnętrznych kącikach – to je optycznie oddali.

Szeroko osadzone oczy

Linie maluj tylko w wewnętrznych kącikach oczu, w ten sposób optycznie je przybliżysz.

Małe oko

Kreskę namaluj tylko na dolnej powiece, ale musi być cienka i jasna, np. grafitowa lub brązowa.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/3 lata temu
a mi sie podoba
/5 lat temu
Tak, tak, porażka, ja mam małe głęboko osadzone oczy i robię kreskę kompletnie inaczej, i wyglądają na o wiele większe. ALe znam babkę z podobną przypadłością, która tak maluje jak radzicie i wygląda zabawnie.
/5 lat temu
miałam nadzieje, że wreszcie się dowiem czegoś ciekawego z tego portalu, porażka....
POKAŻ KOMENTARZE (2)