POLECAMY

Jak namalować idealną kreskę

Kreska na powiece znów jest supermodna. Poznaj więc tajniki jej rysowania i podkreśl kształt oczu. W ten sposób dodasz spojrzeniu tajemniczości, a sobie seksapilu.
Jak namalować idealną kreskę fot. FREE
Kreskę można narysować trzema sposobami. Najprostsze jest użycie kredki. Jeśli nawet drgnie ci ręka i linia nie wyjdzie idealnie równa, możesz nieco rozetrzeć jej kontury (niektóre kredki są wyposażone w specjalną gąbeczkę do rozcierania) i wtedy będzie wyglądać bardziej naturalnie.

Nieco trudniejszy w użyciu jest eye-liner we flamastrze. Jednak warto poćwiczyć rysowanie – tusz wypływa z niego równomiernie, więc są duże szanse, że kreska będzie ładna.

Który eye-liner we flamastrze jest najlepszy? Zapytaj na uroda.pl

Stosowanie eye-linera z pędzelkiem jest najtrudniejsze, ale linia wychodzi najbardziej subtelna. Zanim rozpoczniesz makijaż, połóż lusterko poziomo na stole, wtedy będziesz widzieć całą powiekę. Najpierw ją przypudruj. Kreskę staraj się narysować jednym lub dwoma pociągnięciami. Poprowadź ją jak najbliżej rzęs. Możesz także delikatnie wykropkować linię punkt po punkcie i je połączyć. Poczekaj chwilę, aż kosmetyk zaschnie, bo inaczej kreska odbije się na nieruchomej części powieki.

Warto wiedzieć, że linia narysowana eye-linerem – musi być jednak w odpowiednim miejscu – może poprawić kształt oczu. Sprawdź, jaką kreskę powinnaś namalować, jeśli masz oczy:

W kształcie migdałów
Kreską podkreślaj górną powiekę na całej długości.

Szeroko osadzone
Linie rysuj tylko w wewnętrznych kącikach.

Małe oczy
Cieniutką grafitową lub brązową kreskę namaluj kredką na dolnej powiece.

Blisko osadzone
Linie rysuj dowolnym kolorem wyłącznie w zewnętrznych kącikach oczu.

Duże oczy
Kreski rysuj na obu powiekach, omijając jednak wewnętrzne kąciki oczu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 miesięcy temu
Z własnego doświadczenia wiem, że nie jest łatwo namalować idealna kreskę. Dlatego osobiście wybrałam się na makijaż permanentnyny do makeup 4 ever trójmiasto, gdzie przyjmuje doskonała specjalista w tej dziedzinie. !