Jak nakładać cienie do powiek?

Jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu nie jest wcale tak łatwy w aplikacji jak się wydaje…

Maskara czy szminka to produkty dość oczywiste – idzie o to, aby dokładnie pokryć rzęsy i usta i nadać im koloru. Tymczasem cień do powiek ma funkcję zupełnie inną: rzeźbi oko, poprawia defekty, nadaje spojrzeniu głębi, podkreśla źrenice… Sposób nakładania nie jest więc ani oczywisty, ani prosty.
Przedstawiamy więc trzy podstawowe techniki aplikacji cieni do powiek, które pozwalają wykonać popularne typy makijażów i są łatwe do samodzielnego opanowania. Jeśli sama jeszcze nie wiesz jakie malowanie służy twojemu oku najbardziej, wypróbuj wszystkie trzy i porównaj rezultaty. Efekt zależy oczywiście od kształtu oka, jego zagłębienia a także koloru kosmetyku.

Muśnięcie cieniem

Jak nakładać cienie do powiek?

Najprostsza technika, która umożliwia uniknięcie błędów i świetnie nadaje się dla kobiet, które dopiero eksperymentują z makijażem oka. Nadaje się głównie do jasnych, perłowych cieni, które mają oko odświeżyć i dodać mu kokieterii.
Jak? Cień nakładamy pędzelkiem od linii rzęs ku brwi i lekko rozprowadzamy. Kolor jest na tyle subtelny, że nie tworzy wyraźnych granic, więc nie trzeba przywiązywać olbrzymiej wagi do precyzji. Do takiego jasnego makijażu świetnie pasuje czarna kreska na górnej powiece oraz czarna wydłużająca maskara.

Klasyczny duet

Jak nakładać cienie do powiek?

Najbardziej tradycyjna metoda wykorzystująca duet cieni o podobnym kolorze, ale w jaśniejszej i ciemniejszej wersji. Ładnie uwypukla powiekę i dodaje spojrzeniu ciężkości, ale nie nadaje się dla kobiet z głęboko osadzonymi oczami. Idealny biznesowy makijaż.
Jak? Jasny cień rozprowadzamy pędzelkiem po ruchomej części powieki zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Następnie, zaczynając od zewnętrznego kącika zaczynamy aplikować cień ciemniejszy we wgłębieniu powieki, dbając aby oba kolory ładnie się ze sobą zlewały. Jaśniejszym cieniem zaznaczamy na koniec kość pod brwią i aplikujemy eyeliner oraz maskarę.

Duet odwrócony

Jak nakładać cienie do powiek?

Jako powyżej, wykorzystujemy również duet jaśniejszego i ciemniejszego cienia zamieniając je jednak miejscami. W efekcie otrzymujemy piękną wypukłość powieki i pogrubioną linię rzęs – look bardzo uwodzicielski.
Jak? Jasny kolor nakładamy od linii rzęs aż po kość brwiową (granica oczodołu!). Następnie na ruchomą część powieki nakładamy kolor ciemniejszy, starając się aby największa koncentracja cienia była nad linią rzęs. Pędzelkiem dokładnie rozcieram oba kolory aby nie było rażącej granicy.

Fot. makeupforlife.net

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Ja nauczyłam się malować cieniami całkiem niedawno dzięki paletkom Marocco z Bikora. Cienie są łatwe w aplikacji, nie rozmazują się na powiece i fajnie podkreślają oko. Zdecydowanie moje ulubione!