POLECAMY

Jak dobrać podkład?

Jak sprawić, żeby podkład wyglądał na skórze naturalnie? Czym go aplikować? Dowiedz się koniecznie!
Jak dobrać podkład? fot. Fotolia
Dobrze dobrany podkład to połowa sukcesu w makijażu! Nie zastępuj go zatem pudrem, którego zadaniem jest zmatowienie cery i utrwalenie makijażu. Dzisiejsze fluidy nawilżają i wygładzają zmarszczki. Dodatkowo nie tylko świetnie kryją wszelkie niedoskonałości ale wyrównują koloryt. Poza tym nawilżają skórę i tworzą dodatkową barierę chroniącą przed niskimi temperaturami.
 

Jak dobrać kolor

Decydując się na podkład kieruj się przede wszystkim jego odcieniem oraz efektem jaki chcesz uzyskać. Nigdy ale to nigdy nie sprawdzaj koloru podkładu na ręku. Najlepszym rozwiązaniem jest zdobycie próbki lub umalowanie się na miejscu w perfumerii. Odcień podkładu sprawdzamy na ręce nie będzie taki sam, ponieważ skóra na twarzy ma inny odcień. Bardzo mocne podkłady są już passé. Makijażyści polecają aby używać tych o lekkiej kosystencji. W ten sposób unikniesz przesuszenia naskórka a twój makijaż będzie wyglądał naturalnie i świetliście. Przed nałożeniem podkładu sprawdź czy twoja skóra jest dobrze nawilżona. Na suchej twarzy żaden podkład nie prezentuje się dobrze.

 

Jak go aplikować

Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt w makijażu podkład nałóż palcami. Pędzel natomiast przyspiesza nakładanie podkładu i pozwala na precyzyjną jego aplikację w trudno dostępnych miejscach. Jest też idealny do korektorów pod oczy. Jeśli jednak chcesz aby Twój makijaż wytrzymał z Tobą cały dzień i upojną noc nakładaj go gąbeczką wciskając podkład miejsce przy miejscu. Pamiętaj jednak, że pochłania ona bardzo dużo kosmetyku. Jest jednak na to rada gąbeczkę zwilż wodą dzięki czemu aplikacja kosmetyku będzie ułatwiona.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
No, właśnie, a ja mam żałośnie suchą skórę... A zimą to się jeszcze pogorszy. Też zawsze uważałam, że testowanie na ręce jest totalnie złym pomysłem