POLECAMY

3 sposoby na spierzchnięte usta

Nie czekaj, aż skóra warg zacznie się łuszczyć i popęka. Dbaj o nią na co dzień, a unikniesz kłopotów.
3 sposoby na spierzchnięte usta fot. FREE
Usta są pozbawiona naturalnej ochrony w postaci sebum - praktycznie nie ma w nich gruczołów łojowych. Przez to łatwo tracą nawilżenie i ulegają podrażnieniom. Suchy naskórek spierzchniętych ust ma tendencje do pękania i łuszczenia się. Jak temu zapobiec?

1. Staraj się nie doprowadzać do wyschnięcia ust

Noś przy sobie sztyft nawilżający z gliceryną, masłem shea lub innymi olejkami roślinnymi. Używaj ich, gdy tylko poczujesz, że skóra warg jest napięta. Wybierz kosmetyk zaopatrzony w filtry przeciwsłoneczne – ochronisz usta przed ich szkodliwym działaniem.

2. Regularnie złuszczaj martwe komórki naskórka

Usuwaj naskórek przynajmniej raz w tygodniu, delikatnie masując usta miękką szczoteczką do zębów lub przy użyciu peelingu. Zamiast specjalistycznego scrubu przeznaczonego do skóry warg możesz użyć drobnoziarnisty peeling do twarzy – niewielką ilością kosmetyku wymasuj wargi okrężnymi ruchami. Nie dociskaj i nie trzyj zbyt mocno - możesz podrażnić skórę!

3. Na noc nakładaj na wargi grubszą warstwę balsamu

W drogerii znajdziesz  balsamy regenerujące przeznaczone specjalnie do pielęgnacji ust. Jeśli nie masz takiego kosmetyku posmaruj usta cieniutką warstwą naturalnego miodu – podziała podobnie, ponieważ zawiera witaminy i enzymy pielęgnujące skórę.

Więcej kosmetycznych trików i porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)