iwostin krem nawilżający - jakie daje efekty, jak go używać, ile kosztuje

Nawilżenia potrzebuje każda skóra, nawet taka, która nie sprawia najmniejszych problemów. Dlatego dobry krem nawilżający to skarb.
Joanna Futkowska / 14.11.2018 20:53

Nie nawilżona skóra traci jędrność i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Choćby z tego powodu kremu nawilżającego powinna używać każda z nas, bez względu na to, jaki ma typ skóry. Szukasz odpowiedniego kremu ? Iwostin krem nawilżający to dobry wybór, nawet jeśli masz wrażliwą skórę. Więcej informacji o kosmetykach nawilżających Iwostin Hydro Sensitia znajdziesz w naszej galerii.

10 kremów na dzień, w które warto zainwestować

Jak działają kremy nawilżające?

Kremy nawilżające nie tylko dostarczają skórze wilgoci, ale również ograniczają jej ucieczkę ze skóry. W jaki sposób? Po prostu wzmacniają jej barierę ochronną i utrudniającą odparowywanie wody. Uzupełniają brakujące lipidy, uszczelniając skórę. Wspomagają też wiązanie wody w skórze.

To szczególnie ważne przy skórze wrażliwej, która często ma “nieszczelną” ochronną warstwę lipidową i niepożądane substancje łatwiej dostają się w jej głębsze rejony, wywołując podrażnienie.

Przy podatnej na podrażnienia skórze najlepiej wybierać dermokosmetyki
a Iwostin krem nawilżający to trafny wybór.

Co to jest booster i jak go używać?

Zwykłe nawilżanie często nie wystarczy. Wtedy warto sięgnąć po intensywniej działające kosmetyki, np. typu booster (z ang. to boost – doładować).

W zasadzie zostały stworzone po to by “doładowywać” warstwę rogową naskórka, wzmacniając ochronę skóry. Jednak pod tą nazwą kryją się też preparaty, które są "wzmacniaczami" dla kosmetyków.

Boostery można stosować samodzielnie lub dodać kilka kropel do używanego kremu nawilżającego.

Ten krem nawilża, odbudowuje warstwę ochronną i pomaga w walce z trądzikiem. O jaki kosmetyk chodzi?
Niedrogie kremy nawilżające do twarzy na jesień

Redakcja poleca

REKLAMA