Demakijaż krok po kroku

demakijaż cery fot. Fotolia
Zabieg ten powinien być codziennym rytuałem. Wykonując go prawidłowo starannie dobranym preparatem, unikniesz wielu problemów z cerą.
/ 17.09.2012 07:46
demakijaż cery fot. Fotolia

Staranny demakijaż ułatwia skórze odnowę nocą i sprawia, że wygląda ona promiennie w ciągu dnia. Nie czekaj z oczyszczaniem twarzy do momentu, kiedy będziesz kładła się spać. Zrób to zaraz po powrocie do domu, nawet jeśli się nie malujesz. Na skórze bowiem w ciągu dnia gromadzi się kurz, pot i łój, dlatego trzeba je usunąć, by ułatwić porom oddychanie.

Bardzo ważne jest dobranie preparatu do rodzaju cery. Nowoczesne kosmetyki nie tylko myją skórę, ale także ją nawilżają, natłuszczają lub matują. Jeśli używasz żelu lub pianki, zwilż najpierw skórę wodą, potem opuszkami palców rozprowadź kosmetyk, na koniec spłucz. Z kolei stosując olejek lub mleczko, nabierz preparat na dłonie i masuj nim twarz. Zbierz resztki kosmetyku suchym lub zwilżonym wodą wacikiem.

Żel do mycia

Najczęściej przeznaczony jest do cery normalnej, tłustej, trądzikowej, mieszanej. To preparat bez mydła, ale przeznaczony do mycia z użyciem wody. Odblokowuje pory, zapewniając matowy wygląd skóry, głęboko nawilża. Czyni cerę miękką i jedwabiście gładką.

Pianka

Służy do mycia cery tłustej, trądzikowej, mieszanej lub wrażliwej. Jest delikatna, skutecznie zastępuje mydło. Często zawiera składniki antybakteryjne. Jej stosowanie jest wygodne: jedna wyciśnięta porcja wystarcza do umycia twarzy. Wymaga spłukania wodą.

Mleczko, olejek  

Oprócz substancji oczyszczających zawierają natłuszczające lipidy oraz składniki pielęgnujące i łagodzące, dlatego są polecane do cery suchej oraz normalnej. Usuną nawet najbardziej oporny makijaż. Można je także stosować do zmywania oczu.

Płyn micelarny

To przebój ostatnich lat. Nadaje się do każdej cery, a szczególnie do wrażliwej, alergicznej i naczynkowej, gdyż nie wymaga użycia wody, która podrażnia taką skórę. Preparat jest bardzo skuteczny, dzięki zwartości pochłaniających brud miceli (specjalne drobiny). Przyciągają one jak magnes zanieczyszczenia, dobrze wiążą się z tłuszczem. Bardzo łagodnie oczyszczają skórę, nie naruszając jej naturalnej bariery ochronnej. Do stosowania z wacikiem.

Płyn do demakijażu oczu

Najpopularniejsze są delikatne płyny do wrażliwych oczu. Czasem przydaje się także preparat dwufazowy, który zmywa mascarę wodoodporną. Taki kosmetyk składa się z fazy wodnej i oleistej. Po wstrząśnięciu butelką powstaje emulsja, którą zwilżamy wacik i łatwo usuwamy makijaż.

Tonik  

Dobieramy go do rodzaju cery i stosujemy w końcowym etapie demakijażu, po użyciu żelu, pianki lub mleczka. Przywraca naturalne pH skórze, zwęża pory i przygotowuje skórę na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego.

Redakcja poleca

REKLAMA