POLECAMY

Czy wiesz jak zrobić makijaż pod okulary?

Makijaż oczu pod okulary powinien być wykonany w zależności od wady wzroku jaką posiadamy. Poniżej wskazówki jak zrobić makijaż dla krótkowidza, makijaż dla dalekowidza i makijaż dla noszących soczewki kontaktowe.
Czy wiesz jak zrobić makijaż pod okulary?

Makijaż dla krótkowidza (powyżej 3 dioptrii) - oko przez szkła wydaje się znacznie pomniejszone. Osoby krótkowzroczne powinny używać kolorowych i perłowych cieni. Wewnątrz dolnej powieki należy poprowadzić białą lub kolorową, jasną kreskę, co optycznie powiększy oko. Rzęsy powinny być zagęszczone i wydłużone.

Makijaż dla dalekowidza (powyżej 3 dioptrii) - poprzez szkła korekcyjne powiększa się dość znacznie strefa oka i okolic. Mogą uwidocznić się zmarszczki, sińce i rozszerzone pory. Unikajmy cieni perłowych! Korektor lub podkład nakładajmy i rozprowadzajmy uważnie, nie przesadzając z ilością. Kolory kosmetyków do wykonania makijażu oka powinny być ciemne, neutralne i matowe. Wewnątrz dolnej powieki należy poprowadzić czarną kreskę. Rzęsy malujemy czysto i delikatnie. Pamiętajmy, że w tym przypadku uwaga naszego rozmówcy, ze względu na nasze okulary, będzie się skupiała na oczach. Należy odwrócić ją intensywnym makijażem ust. Róż nakładajmy na twarz dopiero po założeniu okularów.

Makijaż w przypadku soczewek kontaktowych - przy nakładaniu kajala weźmy pod uwagę to, że w swoim składzie zawiera on tłuszcz, który nie jest tolerowany przez soczewki kontaktowe miękkie. Bądźmy szczególnie ostrożni przy nakładaniu cieni pudrowych. Uważajmy by nie dostały się one pod soczewki. Nie używajmy brokatów i cieni brokatowych! Najlepsze będą cienie w kamieniu lub specjalne produkty dla osób używających soczewek. Pamiętajmy, że soczewki należy założyć przed wykonaniem makijażu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)