co zrobić gdy podkład jest za jasny lub za ciemny fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Zły odcień podkładu? Ta prosta sztuczka rozwiąże problem

Zbyt jasny lub zbyt ciemny pokład? Zamiast wyrzucać go do kosza, przetestuj metodę, którą podzieliła się popularna TikTokerka @lenkakul. Dzięki niej, kosmetyk znowu będzie użyteczny, a Ty będziesz miała nieskazitelny make-up za każdym razem.
/ 22.01.2023 05:52
co zrobić gdy podkład jest za jasny lub za ciemny fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Znalezienie idealnego odcienia podkładu, który będzie jak druga skóra, nie jest łatwe. Każdej z nas kiedyś się to przytrafiło — w drogerii wszystko było idealnie, po powrocie do domu okazało się, że jest o ton jaśniejszy lub ciemniejszy i zmarnowałyśmy nasze ciężko zarobione pieniądze. Ból jest jeszcze większy, jeśli podkład był naprawdę drogi. Na szczęście jest TikTok — skarbnica wszystkich kosmetycznych sztuczek. Okazuje się, że jest na to sprytny patent, który uratuje całą sytuację i kosmetyk nie musi lądować w koszu.

Trikiem jako pierwsza podzieliła się popularna wizażystka @lenkalul. Na udostępnionym filmie widzimy, jak dzieli twarz na pół, aby pokazać dwie techniki. Na jednej stronie nakłada jaśniejszy odcień podkładu, na drugiej ciemniejszy.

@lenkalul save this for when you buy the wrong shade😌 ad @elemis superfood kefir tea mist, @lorealparis true match foundation, @armanibeauty luminous silk foundation, @hudabeauty faux filter concealer #makeup #makeuphacks #makeuptutorial ♬ weak speed - a

 

Ciemniejszą stronę twarzy, rozjaśnia korektorem. Kosmetyk aplikuje w strategiczne miejsca: pod oczy, na brodę, okolice ust i czoło. Następnie pracuje nad jaśniejszą stroną twarzy, korygując ją bronzerem w sztyfcie. Nakłada go na kości policzkowej, na linii włosów oraz obszar szczęki. Przed wymieszaniem beauty blenderem, spryskała twarz sprayem utrwalającym, przez co produkty lepiej wtopiły się w skórę. Efekt? Piękny, jednolity make-up.

Samouczek robi furorę na platformie — ma ponad 26 milionów w wyświetleń i ponad 3 tysiące komentarzy. 

Czytaj także:
17 podkładów, które matują i kryją bez efektu maski
Najlepsze podkłady z drogerii Rossmann: 5 top produktów dla wymagającej skóry