Co twoje paznokcie mówią o tobie?

Pisaliśmy już o różnych kształtach ust i tego co da się z nich wyczytać. Teraz pora na paznokcie - w końcu dłonie mówią często niemniej niż usta…
/ 25.01.2012 07:01

Pisaliśmy już o różnych kształtach ust i tego co da się z nich wyczytać. Teraz pora na paznokcie - w końcu dłonie mówią często niemniej niż usta…

Sprawdź: Modne paznokcie 2014

Co twoje paznokcie mówią o tobie?

 

Długie paznokcie

Kobieta: Jest zwykle ucieleśnieniem kobiecości, przywiązując olbrzymią wagę do wyglądu, estetyki i konieczności bycia piękną, niezależnie od okazji. Uwielbia dobrą zabawę w towarzystwie, choć nie jest wielką miłośniczką sportów ani nie ma żadnych wymagających poświęceń hobby. Również w pracy woli być reprezentantką niż twórczynią.

Manicure: Długie owalne paznokcie wyglądają świetnie w jasnych, żywych kolorach - zbyt ciemne mogą już robić wrażenie szponów. To również świetny materiał na zabawę w skomplikowane design’y i ozdóbki typu kryształki czy kawałki materiału. Zdecydowanie nie musisz być praktyczna!

Co twoje paznokcie mówią o tobie?

 

Krótkie paznokcie

Kobieta: Preferuje klasę, higienę i praktyczność. Bywa bardzo analityczna, ma skłonności do perfekcjonizmu, lubi być aktywna i bez opamiętania oddaje się swoim pasjom. Nawet jeśli wygląda czasem przy nich jak zwykły zmęczony człowiek… nawet bez makijażu!

Manicure: Krótkie paznokcie najlepiej wyglądają bez lakieru, bo to właśnie kwintesencja naturalności. Jeśli już, to postaw na błyszczące odżywki, neutralne różowe i beżowe lakiery. Staraj się unikać french’u oraz szalonych wzorów.

Co twoje paznokcie mówią o tobie?

 

Kwadratowe paznokcie

Kobieta: jest zwykle zrelaksowana i ma dystans do rzeczywistości. Jej styl to nowoczesność, wyszukanie, lekka skłonność do kontrowersji. Nie zmienia go z każdy sezonem pozostając wierna swojemu gustowi. Jako przyjaciel jest pomocna, otwarta i bardzo empatyczna.

Manicure: Kwadratowe paznokcie przywodzą na myśl męskie ręce więc nie idą w parze z delikatnym różem czy złoceniami. Najlepiej wyglądają w wersji naturalnej lub… szalonych pomysłach takich jaskrawy żółty kolor albo szalone paski.

Co twoje paznokcie mówią o tobie?

 

Szpiczaste paznokcie

Kobieta: jest ostra, zdecydowana, ma skłonności do wybuchów, ale też bywa bardzo intensywna w uczuciach i pasjach. Lubi nowości, chętnie poddaje się urodowym eksperymentom, stara się podążać za nowinkami mody.

Manicure: Podstawa tutaj to utrzymanie kształtu - piłowanie na ostro łatwo może skończyć się zadziorami albo bardzo nierównymi liniami. Do takich paznokci pasują ciemne, nawet gotyckie kolory, czerwienie oraz bardziej stonowane róże i beże. Psychodeliczne kolory i wzory to nie jest wybór dla ciebie.

Co twoje paznokcie mówią o tobie?

 

Owalne paznokcie

Kobieta: to kobieta środka - jest bardzo kobieca, delikatna i bywa niesamowicie romantyczna, ale umie zachować zdrowy rozsądek i lubi pozostawać niezależna. Nie jest skłonna do kłótni, woli pokojowe rozwiązania, ale kiedy chce, potrafi postawić na swoim.

Manicure: Tutaj pasuje wszystko, zwłaszcza frencz, który nigdy nie wygląda lepiej niż na owalnych paznokciach - ogólnie, na cokolwiek tylko masz ochotę, pamiętając tylko aby zgrać manicure ze strojem i makijażem. I jak prawdziwa kobieta nie bój się mieć paletę 12 kolorów i często zmieniać oblicze swoich dłoni.

Co twoje paznokcie mówią o tobie?

 

Obgryzione, nierówne paznokcie…

Kobieta: jest nerwowa, impulsywna, hiperaktywna, brakuje jej samokontroli. Często jest bardzo wrażliwa i wspaniała z niej dusza, którą wszak bardzo łatwo skrzywdzić. W mężczyznach szuka opory, w kobietach przyjaciółek, pod którymi nie kopie dołków.

Manicure: Nad obgryzaniem da się zapanować - i silną wolą, i pracą nad wewnętrznym spokojem, (joga, medytacja) i kosmetykami - wypróbuj olejki przeciw obgryzaniu, które jednocześnie wzmacniają płytką i pobudzają jej wzrost. Nie baw się w manicure zanim nie doprowadzisz paznokci do porządku!

Co twoje paznokcie mówią o tobie?

Redakcja poleca

REKLAMA