POLECAMY

Wszystko o podkładach

To właśnie podkład decyduje o ostatecznym efekcie makijażu. Piszemy jakie podkłady są dostępne na rynku
Wszystko o podkładach fot. FREE

Dzisiejsze podkłady nie tylko ukrywają niedoskonałości ale przede wszystkim pielęgnują i nawilżają naszą cerę. Zimą szczególnie musimy zatroszczyć się o stan naszej skóry. Przy wyborze kupna podkładu weź pod uwagę dwa elementy: typ swojej cery oraz jej najczęstsze problemy.Podkład możemy nakładać palcami, gąbeczką lub za pomocą pędzla.

Nawilżające 


Do cery suchej, szorstkiej, napiętej, wrażliwej. Zawierają składniki, które zatrzymują wodę w skórze: kwas hialuronowy, witaminy, proteiny oraz wyciągi roślinne, chroniące skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, wiatrem, mrozem. Jeśli masz cerę skłonną do podrażnień, poszukaj podkładu z pigmentami mineralnymi (zawarte w nich tlenek cynku, tlenek żelaza czy dwutlenek tytanu nie wywołują alergii).

Liftingujące


Takie podkłady z reguły są przeznaczone do cery dojrzałej, wiotkiej, z siateczką zmarszczek. Spokojnie jednak mogą je jednak stosować także młodsze panie, gdy tylko  ich skóra jest zmęczona lub odwodniona. Podkłady liftingujące mają składniki pielęgnujące skórę (np. retinol, witaminy) i ochronne z filtrami przeciwsłonecznymi. Napinają skórę, sprawiają, że zmarszczki są mniej widoczne.

Rozświetlające


Najlepsze będą do cery poszarzałej, zmęczonej potrzebujesz podkładu, który zawiera pigmenty o specjalnych kształtach, optycznie rozpraszające światło. Używając ich twoja twarz będzie bardziej promienna, a zaczerwienienia, plamy, cienie i podkówki pod oczami wydają się jaśniejsze. Unikaj jednak takiego kosmetyku, gdy twoja skóra jest tłusta, bo świecące drobiny znacznie uwydatniają rozszerzone pory.

Matujące 


Jeśli posiadasz cerę tłustą i mieszaną, potrzebujesz podkładu, który zadziała jak bibułka: wchłonie nadmiar sebum i ograniczy jego wydzielanie. Nie obawiaj się, że zatka pory. Podkłady matujące są bardzo lekkie, w swojej formule nie mają olejów, za to dużo witamin i składników o działaniu nawilżającym. Zapewniają skórze matowy wygląd przez wiele godzin.

Kryjące 


Są prawdziwym wybawieniem dla cery z rozszerzonymi naczynkami, przebarwieniami, bliznami. Zawierają dużo pigmentu, który łatwo retuszuje niedoskonałości. Dopasowuje się do odcienia skóry i nadaje jej naturalny koloryt.
To właśnie podkład decyduje o ostatecznym efekcie makijażu. Warto więc wiedzieć, jak go wybrać i nakładać, żeby cieszyć się nieskazitelnym wyglądem.
 
Na podstawie artykułu Aleksandry Jaworskiej z "Przyjaciółki"
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Wazne jest by pierwszy podkład kupować w małej drogerii ,gdzie sprzedawwca nam doradzi odcień i skład potrzebny dla naszej ccery.Ja mam to szczęście że w mojej sprzedaje kosmetyczka.