pomyłki w makijażu fot. Fotolia

Błędy, które najczęściej popełniają młode dziewczyny w czasie malowania się

Najczęstsze błędy jakie wykonujemy w czasie malowania się
Elżbieta Mańkowska / 26.11.2013 07:25
pomyłki w makijażu fot. Fotolia

Jesteś jeszcze młoda i dopiero wchodzisz w świat makijażu. Niestety każda z nas na początku popełnia błędy, które zamiast nas upiększyć niestety tylko pogarszają nasz wygląd. Piszemy jakie błędy najczęściej popełniamy i jak ich uniknąć.


1. Czarne kropki od tuszu


Czarne kropki od tuszu wokół oczu to twoja zmora? Uspokój się, to się zdarza każdej nawet wprawionej makijażystce. Nie czekaj aż plamki wyschną tylko zbierz je patyczkiem higienicznym. Jeśli jednak kropki nie schodzą patyczek zanurz w kremie na dzień i dopiero teraz wytrzyj kropki. Skórę osusz chusteczką higieniczną i nałóż odrobinę cienia bo pewnie niechcący go starłaś. 

2. Zły kolor pomadki i usta są za duże


Jeśli pomadka, którą nałożyłaś Ci nie odpowiada nie wycieraj jej! Weź chusteczkę higieniczną i delikatnie przyłóż do ust. W ten sposób nadmiar pomadki ściągniesz. Usta przypudruj pudrem i teraz możesz nałożyć inną pomadkę, w bardziej dyskretnym i odpowiednim dla Ciebie kolorze. Jeśli drgnęła ci ręka przy obrysowywaniu konturu zetrzyj ślad kredki patyczkiem higienicznym w ten sam sposób jak przy ścieraniu tuszowych kropek.

3. Tapeta na twarzy?


Źle dobrany podkład potrafi zepsuć każdy makijaż. Podkład zawsze sprawdzaj w świetle dziennym. Niestety ale sztuczne oświetlenie w łazience może spłatać Ci figla. Ty będziesz myślała, że twój makijaż jest niewidoczny a dla innych twoja twarz będzie przypominała tapetę. 

4. Za dużo różu czyli efekt matrioszki


Brak naturalnego światła i jeszcze mało wprawna ręka może zrobić z ciebie matrioszkę. Spokojnie nawet jeśli nałożyłaś zbyt dużo różu można to zatuszować. Weź czysty płatek do demakijażu i rozetrzyj róż delikatnymi muśnięciami w kierunku skroni. Jeśli nadal jest go za dużo powtórz czynność.

5. Maskowanie niedoskonałości grubymi warstwami


Masz małe wypryski na twarzy? Spokojnie możesz je zatuszować ale mamy tendencję do zakrywania naszych niedoskonałości wieloma warstwami kosmetyków. Lepiej zainwestuj w jeden korektor lub dobrze kryjący podkład. Jesteś jeszcze młoda nie musisz aż tak mocno się malować masz na to jeszcze czas.