Skuteczne metody pozbycia się trądziku

Masz problem z trądzikiem? Przeczytaj jak skutecznie i szybko się go pozbyć!
Elżbieta Mańkowska / 08.11.2013 06:48
Masz problem z trądzikiem i nie wiesz jak się go pozbyć? Dzisiejsza medycyna estetyczna i świat kosmetyczny ma na to rozwiązanie!

W nowoczesnym leczeniu trądziku zwykle wykorzystuje się preparaty zewnętrzne, doustne antybiotyki, pochodne wit. A oraz różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne i sprzęty laserowe. Przy niewielkim nasileniu objawów stosujemy zazwyczaj kosmetyki i leki stosowane zewnętrzne, przy bardziej nasilonych zmianach zapalnych możemy stosować różnego rodzaju sprzęty medyczne np. VPL. Należy także pamiętać, że w końcowej fazie leczenia w celu usuwania pozostałości po trądziku, takich jak przebarwienia i blizny potrądzikowe, najkorzystniejsze rezultaty dają nam sprzęty laserowe – zdradza nam dr n. med. Maciej Krajewski.

Mikrodermabrazja to bardzo dobry zabieg kosmetologiczny, stosowany w różnych problemach skóry. W trądzikach z dużą ilością zaskórników, jest zabiegiem zwiększającym skuteczność kosmetyków i leków zewnętrznych, stosunkowo korzystna jest także w spłycaniu świeżych i drobnych blizn.

Bardzo dobre dla naszej cery są również peelingi. Peelingi skierowane są dla osób z powierzchownymi problemami trądzikowymi, natomiast jeśli decydujesz się na laser będzie on działał głęboko i ma zastosowanie w tak zlokalizowanych, głównie zapalnych zmianach skóry. Takie jednak zabiegi nie zastąpią podstawowego leczenia dermatologicznego. W moich strategiach leczenia najważniejsze jest szybkie uzyskiwanie możliwie korzystnych rezultatów, uwzględniające ogólny stan skóry i całego organizmu, w celu zapobieganiu trudnym i kosztownym w leczeniu powikłaniom, jak blizny potrądzikowe.

Naszym ekspertem był dr n. med. Maciej Krajewski
 

Do walki z trądzikiem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/12.10.2014 11:38
Świetnym zabiegiem gabinetowym wspomagającym leczenie trądziku i oczyszczającym twarz jest S-Peel marki Purles. Peeling chemiczny może nie jest najprzyjemniejszym zabiegiem - w chwili nałożenie go na skórę szczypie, ale rezultaty są tego warte:) Już po pierwszym zabiegu widać poprawę stanu skóry i zmniejszenie ilości wyprysków i zaskórników, mniejsze przetluszczanie sie skóry. Gorąco polecam!
/06.08.2014 16:39
Ja osobiście polecam kwasy. Idzie jesień więc to wyśmienita pora na wizyte u kosmetologa :) W krakowie jest na ul. Rakowickej jedna dobra klinika, która poradziła sobie z moim problemem:) Polecam serdecznie i pozdrawiam LAIME
/12.11.2013 15:09
Mi dermatolog poleciła do codziennej pielęgnacji używać aptecznych preparatów nie tych z drogerii. Bardzo mi pomogła witamina PP (na receptę)
POKAŻ KOMENTARZE (1)