3 super trendy z wiosennych pokazów mody

Prosto z wybiegów największych kreatorów mody prezentujemy Wam trzy ciekawe pomysły na odważną, kobiecą urodę wiosną i latem 2013 roku.
/ 07.03.2013 07:00

Prosto z wybiegów największych kreatorów mody prezentujemy Wam trzy ciekawe pomysły na odważną, kobiecą urodę wiosną i latem 2013 roku.

3 super trendy z wiosennych pokazów mody

fot. Stella McCartney, Jason Wu

Wśród najciekawszy trendów, powtarzających się na wielu pokazach różnych projektantów, kilka zawsze wydaje się mieć moc uniwersalną, którą prędzej czy później ogarnie całe ulice. Do tej pory udało się nam zidentyfikować kilka takich zwiastunów makijażu i fryzur...

 

Niebiesko 

3 super trendy z wiosennych pokazów mody

Fot. Chanel, Michael Kors, Stella McCartney

Jeśli chodzi o oczy, to choć za kulisami mów się o dominacji szmaragdowej zieleni, wizażyści wciąż bardzo chętnie wybierają niebieski….

 • Chanel. Perlisty szaroniebieski cień otacza całe oko, łącznie z dolną powieką, aż do skroni. Efekt jest tak błyszczący, że wręcz mokry. Dodatkowo obie linie rzęs obrysowane są mocną czarną kreską tworzącą kształt kociego oka.
 • Michael Kors. Twarz praktycznie bez znamion makijażu. Jedynie rozświetlający podkład I odrobina mascary na rzęsach. Kulminacyjnym punktem wizażu jest elektryzująco niebieska kreska na górnej powiece, nieco ponad zagłębieniem powieki.
 • Stella McCartney. Niebieski eyeliner podkreśla wewnętrzną krawędź dolnej linii rzęs. Na górnej powiece użyto tradycyjnego czarnego eyelinera.
 

Koczkowo

3 super trendy z wiosennych pokazów mody

fot. Valentino, Prada, Jason Wu, Gucci

Zdecydowanie oczarowały nas upięcia wykorzystujące ideę koków i warkoczy. Polki noszą ich wciąż zdecydowanie zbyt mało!

 
 • Valentino. Włosy lekko zaczesano na czubek głowy a następnie zebrano w koński ogon tu nad karkiem. Kitkę owinięto luźno wokół upięcia pozwalając włosom wypadać swobodnie z węzła.
 • Prada. Włosy wzbogacono w strukturę sztucznymi pasmami i wyprostowano na szczotkę zachowując matowy styl. Następnie całość zakręcono za szczycie głowy we francuski twist I umocowano wsuwkami.
 • Jason Wu. Włosy spleciono w tradycyjny warkocz od czubka głowy, pozostawiając boczne pasma, które upięto w fale wsuwkami po obu stronach głowy. Całość wystylizowano na mokro.
 • Gucci. Całość włosów zaczesano gładko z użyciem żelu, taka by przedziałek był symetryczny. Następnie z tyłu ściągnięto je w koński ogon i owinięto dokoła gumki pozwalając końcówce wystawać na kilka centymetrów. Ten koniec utrwalono super mocnym lakierem do sztywności.

Mocno

3 super trendy z wiosennych pokazów mody

fot. Gucci, Marc Jacobs, Prada, Jason Wu

Wiosna i lato nie ubiegną bez seksapilu – stawiamy na mocne, zalotne oczy z burzą rzęs lub wyraźne czerwone usta mieniące się różnymi odcieniami pigment.

 • Gucci. Oczy modelek obrysowano brązowym ołówkiem i cieniem tworząc migdałowe smoky eyes. Jako mocny akcent wytuszowano szczodrze obie linie rzęs.
 • Marc Jacobs. W zgodzie z duchem lat 60-tych wykorzystano czarny ołówek do podkreślenia nie tylko brwi (bardzo wyraźnie!), ale także linii rzęs, kącika zewnętrznego oka a nawet zagłębienia górnej powieki.
 • Prada. Usta miały stwarzać wrażenie większych i pełniejszych więc obrysowano je konturówką poza naturalnym obrysem, wypełniono czerwoną pomadką, a po odciśnięciu na chusteczce dołożono jeszcze różowy pigment na pędzelku. Na koniec całość jeszcze raz zmatowiono chusteczką.
 • Jason Wu. Usta najpierw pokryto całe wiśniową konturówką a następnie obrysowano kredką w kolorze czerwonego wina. Następnie na wartach roztarto trzy podobne tony czerwonej pomadki, zaś całość wykończono jeszcze pomarańczowym pigmentem.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)