Zjawiskowe kapelusze od Philipa Treacy'ego

Philip Treacy to kultowy brytyjski projektant kapeluszy. Ma nietuzinkowy i ekstrawagancki styl, który uwielbiają sławy na całym świecie. O projektancie jest coraz głośniej również w Polsce, dzięki rodzimym gwiazdom, które coraz chętniej noszą jego projekty.
/ 06.01.2013 22:24

Treacy swoją przygodę z projektowaniem rozpoczął już w dzieciństwie, gdy szył kapelusze lalkom swojej siostry. Jako młodzieniec wykonywał je tylko hobbystycznie. Jednak z czasem zrozumiał, że to jego pasja i sposób na życie, dlatego zapisał się na kurs projektowania kapeluszy. Doceniony przez stylistkę Isabelle Blow rozpoczął karierę na światowym poziomie.

Zobacz też: Bądź stylowa jak Audrey, Bardotka i księżna Grace

Anna Mucha w kapeluszu z kolekcji Baileys by Philip Treacy /fot. Materiały prasowe

Treacy współpracował z największymi projektantami: Aleksandrem McQueenem, Chanel, Valentino, Ralphem Laurenem czy Givenchy. Jego projekty są uznawane za dzieła sztuki i prezentowaneprzez liczne muzea. Sam projektant tak mówi o swoich dziełach: „Moje kapelusze wybierają przede wszystkim pewne siebie, odważne i niebojące się podkreślania swoich atutów kobiety”.

Zobacz też: W stylu Goslinga i Bomera - męskie stylizacje

W Polsce Anna Mucha i Ewa Wojciechowska już zakochały się w jego projektach. Jak wam się podobają?

Zobacz też: Brigitte Bardot - styl gwiazd

Ewa Wojciechowska w w kapeluszu z kolekcji Baileys by Philip Treacy /fot. Materiały prasowe

Kolekcja Baileys by Philip Treacy w połowie listopada 2012 trafiła również do Polski. W kolekcji znajdują się cztery kapelusze, każdy odsłaniający inne oblicze kobiecości.

Zobacz też: Audrey Hepburn - Givenchy, szyk i elegancja