Weronika Rosati jako Material Girl

Różowa sukienka, w której Weronika Rosati wystąpiła w czwartym odcinku X edycji „Tańca z Gwiazdami”, była wzorowana na legendarnej kreacji Travilli.
/ 29.09.2009 12:22

Różowa sukienka, w której  Weronika Rosati wystąpiła w czwartym odcinku X edycji „Tańca z Gwiazdami”, była wzorowana na legendarnej kreacji Travilli.

William Travilla (1920-1990) był znanym kostiumografem teatralnym, telewizyjnym i filmowym, dziś moglibyśmy powiedzieć także, że stylistą. Ubierał i projektował stroje dla Marilyn Monroe w ośmiu filmach, w tym także w komediowym musicalu „Mężczyźni wolą blondynki”. Z tego hitu właśnie pochodzi długa, różowa sukienka-tuba z jedwabiu, z gorsetową górą odsłaniająca dekolt, plecy i ramiona, eksponującą biust, z paskiem i wysadzaną klamrą oraz charakterystyczną przeskalowaną, ogromną kokardą na... pupie. Marilyn Monroe jako Lorelei Lee śpiewa (nie swoim głosem) i tańczy w różowej kreacji słynny przebój "Diamonds Are A Girls Best Friend" otoczona wianuszkiem mężczyzn obdarowujących ją biżuterią.


Weronika Rosati jako Material Girl/STOP/WERA

Marilyn Monroe w słynnej scenie z filmu "Mężczyźni wolą blondynki" (1953)


Trzydzieści lat później Marilyn wraz z sukienką Travilli została „podrobiona” przez Madonnę w teledysku do piosenki „Material Girl” i tak powstał kolejny hit.

 Weronika Rosati jako Material Girl

Weronika Rosati w różowej sukience z kokardą na pupie, jej pierwowzorem była sukienka Marilyn Monroe z filmu "Mężczyźni wolą blondynki"


Niestety tytuł filmu z początku lat 50-tych okazał się proroczy dla ciemnowłosej Weroniki Rosati, a kultowa sukienka nie przyniosła aktorce szczęścia. Weronika odpadła z tanecznego show.

Weronika Rosati jako Material Girl

Sukienka inspirowana kultowym modelem z legendarnego filmu, wykorzystana również trzydzieści lat później przez Madonnę w teledysku do "Material Girl", nie przyniosła Weronice Rosati szczęścia - aktorka odpadła z "Tańca z Gwiazdami"


Drobne różnice modelu Weroniki dotyczą odcienia kreacji, zapewne materiału (satyna), doszytych ramiączek i przedłużonego rozcięcia z tyłu (Marilyn nie występowała na żywo i zbyt intensywnie nie tańczyła) oraz nowoczesnych, bo metalicznie  połyskujących fioletowych, długich rękawiczek jako charakterystycznego dodatku.

Weronika Rosati jako Material Girl

Współczesne sukienki nie wyglądają już tak imponująco jak hollywoodzkie kreacje z lat 50-tych, sukienki z kolekcji marki Solar i Gapa Fashion z kolekcji jesień-zima 2009/2010


Współcześnie sukienka Marilyn trochę straciła ze swojej ekskluzywności na rzecz masowej produkcji gorszych jakościowo kopii sprzedawanych i noszonych jako kostiumy przebierańców na Halloween. W tej wersji trąci już troszkę kiczem. Współcześnie marki odzieżowe nadal wykorzystują różowy hit, model uległ tylko pewnego rodzaju minimalizacji – sukienka jest krótsza, przez co stała się wygodniejsza, a mega kokarda zamieniła się już tylko w mały dekoracyjny symbol.

Relacja z czwartego odcinka X edycji "Tańca z Gwiazdami" >>>

Jak Wam się podoba Weronika Rosati w sukience Marilyn Monroe? Komentujcie poniżej.                                           

WU

Fot. materiały prasowe, wikipedia.org, mwmedia

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/27.10.2009 19:52
Marilyn śpiewała Diamonds! Tylko wyższe nuty inna babka. Co za kretyn pisał ten artykuł!
/20.02.2012 10:48
czyli nie swoim glosem
/20.02.2012 10:46
Wysokie nuty w "Diamonds Are A Girls Best Friend" zostały zaśpiewane przez Marni Nixon. Gupi idioto i ciemna maso
POKAŻ KOMENTARZE (8)