POLECAMY

Trendy w biżuterii - dla dojrzałych i nie tylko

Twoja szkatułka z kosztownościami i zbieranymi przez lata koralami, koliami, naszyjnikami, pierścionkami, bransoletami, klipsami, kolczykami i broszkami już nie może ich więcej pomieścić? Przeczytaj kilka porad jak odświeżyć swoją biżuteryjną kolekcję. Niedrogo i modnie!
Trendy w biżuterii - dla dojrzałych i nie tylko fot. Fotolia

W tym sezonie mamy wybór pomiędzy klasyką i nowoczesnością w biżuterii. Z jednej strony do stylu retro znakomicie nadadzą się Twoje ulubione perełki z bransoletkami, z drugiej natomiast warto postawić na nieszablonowe wzory aktualnych kolekcji. Jeszcze inne wyjście to podejście artystyczne, z własnoręcznie wykonaną biżuterią z sutaszu, filcu (np. broszki lub filcowe korale, czyli zamotki), bądź opartą na osnowie drewnianych koralików pokrytych tkaniną (np. żorżetą, aksamitem,satyną).

Zobacz też: Modna w wieku 60 i 60+

Szczególnie w karnawale, choć nie tylko, szukamy sposobów na dodanie blasku biżuterii, która ma szansę wzbogacić się w propozycje ujmujące lat. Niemniej pamiętajmy, żeby nie przesadzać z ilością ozdób. Tendencję do postarzania mają chociażby komplety biżuterii. Trzy elementy np. naszyjnik, bransoleta i kolczyki to już zdecydowanie za wiele. Z jednego z nich możesz śmiało zrezygnować. Wystarczą dwa, aby zamknąć dowolną stylizację w pojęciu "dobrego gustu". Jeśli nosisz duży pierścionek, który stanowi główną ozdobę dłoni, zrezygnuj z bransolety, tym bardziej jeśli jest dekoracją bardzo charakterystyczną. Nigdy też nie mieszaj różnorodnych stylów, gdyż unikatowe elementy mogą  stanowić konkurencję dla siebie nawzajem oraz odwracać uwagę od reszty starannie dopracowanego wizerunku. Oczywiście umiejętne ich miksowanie jest możliwe, ale to domena wybitnych fachowców od mody.

Biżuteryjne trendy 2012

Zobacz też: 8 typów urody - rozpoznaj swój typ (foto!)

 Wybierając biżuterię postaw na efekt. Wśród aktualnych trendów znajdziemy biżuterię wykonaną ze szkła, plastiku, strasu, drewna, czy materiału. Nie wydamy na nią majątku, a będziemy wyglądać olśniewająco. Jednocześnie udowodnimy, iż znamy aktualne tendencje. Możesz więc śmiało postawić na formy geometryczne, etniczne i awangardowe. Przykłady zdjęć, ilustrujące propozycje odpowiednie również dla kobiety 50+, zamieściłam na poprzedniej stronie. Już dawno minęły czasy, kiedy tzw. sztuczna biżuteria świadczyła o niskim pochodzeniu osoby je noszącej. Teraz nawet ikony mody takie noszą, oczywiście umiejętnie je dobierając i mieszając.

Zobacz też: Klasyczne wiązanie muszki - krok po kroku

 Kilka praktycznych porad stylizacyjnych:

  • długie kolczyki wydłużają krótką szyję
  • szczupłe ręce i przeguby lubią masywne bransolety (i odwrotnie)
  • długie korale wyszczuplają i wydłużają twarz 
  • krótkie, masywne wisiory zaokrąglają rysy twarzy
  • obfity biust wymaga ozdób do połowy mostka
  • intrygujące kolczyki (klipsy) skupiają uwagę na górze sylwetki (rośniesz!)
  • zamiast bransolety możesz wybrać zegarek z ozdobnym paskiem
  • zwracaj uwagę na styl wykończenia butów, torebki - niech koresponduje z wybraną biżuterią

Zobacz też: Klasyczne wiązanie muszki - krok po kroku

Baw się dobrze i olśniewaj z blaskiem!

Zobacz też: Modne porady dla kobiet 70+ dotyczące stroju

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Bardzo podoba mi się taka kolorowa i zdobna biżuteria. Potrafi świetnie urozmaicić nawet najprostszą stylizację. Mnie urzekła ostatnio ta kolekcja: http://www.zlotewyprzedaze.pl/catalog/TesoroTop-Claudio-Canzian140113/Bransoletki-pierscionki-i-akcesoria , szczególnie te większe i konkretne bransolety.
/5 lat temu
Zapraszam na stronę poświęconą ręcznym wyrobom biżuterii: www.sutasz-aga.blog.pl