Modna w wieku 60 i 60+

Nietrzymanie moczu może mieć postać parcia naglącego, nietrzymania moczu z przepełnienia bądź z wysiłku /fot. Fotolia fot. Fotolia
Jak ubierać się modnie w wieku 60 i 60+? Przeczytaj 10 cennych porad dla modnej seniorki, a może będziesz mogła dumnie zaliczać się do tego grona?
/ 24.11.2011 16:07
Nietrzymanie moczu może mieć postać parcia naglącego, nietrzymania moczu z przepełnienia bądź z wysiłku /fot. Fotolia fot. Fotolia

Skoro "Fifty is a new Forty", czyli pięćdziesiątka wygląda na dziesięć lat mniej, to czemuż sześćdziesiątka nie miałaby wyglądać równie młodo? Niemniej, aby czas był naszym sprzymierzeńcem, należy pamiętać o tym, że my także musimy dać mu szansę wybierając z aktualnych trendów odpowiednie wzory i fasony pasujące do indywidualnego typu sylwetki.

Zobacz też: Jak ubrać się stylowo po 50. i 60.? Oceniamy styl Laury Łącz

Najważniejsze rady dla modnej seniorki w wieku 60 i 60+:

  1. Wybieraj odzież o klasycznym, prostym kroju, rezerwując ekstrawagancję wyłącznie na lato i specjalne okazje (poeksperymentuj z etnicznymi i egzotycznymi wzorami).
  2. Jasne, stonowane tonacje i kolory pastelowe to niewątpliwie Twoi sprzymierzeńcy. Staraj się łączyć ciemniejszy (wyszczuplający optycznie) dół z rozbieloną górą, mlecznymi szarościami, które nadadzą  twarzy świeżości i blasku.
  3. Jeśli decydujesz się na czarny kostium, wybierz ten wykończony białą lamówką (np. przy klapach żakietu).
  4. Kolorowe akcenty: torebki, buty, paski, dodatki z materiału łączymy z umiarem według upodobania, np. do granatowej spódnicy/spodni marynarka écru z doczepioną szafirową różą w klapie.
  5. Unikaj bardzo drobnych wzorów typu „łączka” i poziomych pasków jednolitej szerokości (optycznie pogrubiają). Decyduj się na motywy kwiatowe, geometryczne, grochy i groszki a także ponadczasową kratkę, np. vichy.
  6. Spodnie – tak! Ujmują lat, sylwetka nabiera sprężystości, niemniej wybieramy te fasony, które mają lekko podwyższony stan lub/i elastyczne wstawki na bokach. Miękki szal z nitką lureksu lub pęk drobnych rzemieni to ciekawe zamienniki klasycznego paska, szczególnie gdy nadmiar wypuścimy ozdobnie z boku.
  7. Pamiętaj o bluzce ze stójką, która dodaje twarzy subtelnej elegancji (unikamy przy krótkiej szyi).
  8. Ubiór składający się z kilku warstw (nawet latem) np. topu i rozpinanej żorżetowej bluzki sprawi, że będziesz czuła się komfortowo, a przy okazji zatuszujesz mankamenty figury.
  9. Okulary przeciwsłoneczne poza funkcją ochronną dla oczu, zapobiegają powiększaniu się „kurzych łapek” i są jednocześnie szykownym dodatkiem, np. opaską dla włosów. Dobrze dobrane oprawki odmładzają twarz, pomagając ukryć zmęczenie.
  10. Nie kupuj ubrań tylko i wyłącznie na bazarkach, bo chyba nie chcesz wyglądać tak samo jak wszystkie Twoje sąsiadki?

Magdalena Zawadzka /fot. MWmedia

Magdalena Zawadzka jest w wieku 60+ - żadna długość nie jest zabroniona, wszystko zależy od sylwetki! /fot. MWmedia

Zobacz też: Styl Pierwszej Damy - Anna Komorowska

Zobacz styl polskich gwiazd w wieku 60+ i więcej >>>

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA