Trendy 2013: pasy, paski, prążki

Pasy, paski i prążki to najmodniejsze wzory sezonu wiosna/lato 2013. Bezapelacyjnie. Jak je nosić? Modne są graficzne czarno-białe paski inspirowane kodem kreskowym, zaokrąglone linie w klimacie lat 60. i pionowe, trochę postpunkowe pasy wyszczuplające.

Paski w tym sezonie mogą, choć nie muszą występować wyłącznie w wersji black & white. Kolorowe paski sprawdzą się równie dobrze, jak i pasy w pastelowych, wyblakłych odcieniach. Możesz wybrać szerokie pasy lub wąziutkie prążki. Paski mogą być ukośne, poziome i pionowe, albo... wszystko naraz. Nowością sezonu jest łączenie szerokich pasów z wąskimi, poziomych z pionowymi i ukośnych z zygzakami.

Zobacz też: Modny wzór w paski - trendy w kolekcjach 2013

Modny wzór 2013 - paski

Od góry: 1) Pastelowe, żółte paski na bluzce z kolekcji Marks&Spencer - wiosna/lato 2013 2) Okulary Glitter w stylu lat 60. -wiosna/lato 2013 3) Zegarek Timex - kolekcja wiosna/lato 2013 4) Złudzenie optyczne - Marc Jacobs - kampania wiosna/lato 2013 5) Sukienka Troll - wiosna/lato 2013 6) Maksi spódnica w paski shwrm.pl, 150 zł 7) Sukienka w prążki Marks&Spencer - wiosna/lato 2013

Paski i pasy mogą występować jako minimalistyczny akcent,np. tylko w dodatkach, tylko jako mały nadruk lub być noszone w wersji total look - od stóp do głów. Op-artowe wariacje dające efekt optycznego złudzenia to hit sezonu. Pamiętajcie jednak, że poziome paski optycznie poszerzają sylwetkę, pionowe i ukośne - wyszczuplają. Umiejętnie użyte mogą pomóc, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić. Jak zwykle zalecamy zachowywać bezpieczny modowy umiar.

Czy będziesz nosić paski w tym sezonie? Zobacz najlepsze pasiaste modele z kolekcji wiosna/lato 2013!

Paski - trendy 2013

Zobacz też pasiaste ubrania i dodatki z polskich sklepów!

Pasiaste ubrania 2013

Pasiaste stylizacje gotowe do noszenia!

Pasiaste stylizacje