Torebki o nietypowych kształtach

Kiedy Carrie Bradshaw otrzymała od Mr Big'a torebkę w kształcie kaczki, delikatnie mówiąc, nie była zachwycona nietypowym wzornictwem. Niesłusznie. Oryginalna torebka to dodatek, który nawet z zupełnie zwyczajnej małej czarnej potrafi wyczarować kreację wieczoru.
Marta Kosakowska / 09.03.2011 07:19

Kiedy Carrie Bradshaw otrzymała od Mr Big'a torebkę w kształcie kaczki, delikatnie mówiąc, nie była zachwycona nietypowym wzornictwem. Niesłusznie. Oryginalna torebka to dodatek, który nawet z zupełnie zwyczajnej małej czarnej potrafi wyczarować kreację wieczoru.

Zasady dobierania torebki do reszty stroju zmieniają się z sezonu na sezon. Raz dobieramy torebkę do koloru i fasonu butów, innym razem – w kontraście do nich. W jednym sezonie modne są torby w rozmiarze XXL, po to by w następnym zostać zastąpionymi przez niewielkie listonoszki. Za to nigdy nie wychodzą z mody modele klasyczne oraz te... zupełnie nietypowe. Wyjątkowo atrakcyjne torebki z fantazją, o wyszukanych kolorach i kształtach coraz częściej goszczą wśród propozycji znanych projektantów, a także w polskich sklepach.

 

Torebki-książki

Szał na torebki w kształcie książek zaczęł się odkąd Natalie Portman pojawiła się na premierze „Czarnego łabędzia” dzierżąc w dłoni torebkę, udającą egzemplarz „Lolity” Nabokova. Nagle wszystkie elegantki zapragnęły mieć torebki-książki. Torebki zaprojektowała Olympia Le-Tan, a jej projekty inspirowane znanymi dziełami literackimi, sprzedają się jak świeże bułeczki. Można wybierać wśród klasyków literatury, w których wnętrzu umieścimy telefon i szminkę.

Fot. PR Photos

Fot. Olympia Le-Tan

 

Torebki-usta

Torebki w kształcie ust kultowej brytyjskiej marki Lulu Guinness na stałe wpisały się do kategorii must-have największych fashionistek. Doskonale komponują się z klasyczną małą czarną, odbierając jej nieco formalnego szyku, a dodając zawadiackiego pazura.

Fot. Lulu Guinness

 

Kryształowe torebki

Cienka jest granica pomiędzy kiczem a modowym majstersztykiem. W przypadku torebek z metką Judith Leiber trudno się zdecydować, czy przypisać je do pierwszej czy drugiej kategorii. Jedno jest pewne, spodobają się one zarówno mały modnisiom, jak i wielkim modystkom.

Fot. Judith Leiber

 

Nietypowe torebki z polskich sklepów internetowych

Torebek z fantazją wcale nie trzeba poszukiwać w ofertach znanych domów mody, wiele interesujących modeli można znaleźć również w polskich sklepach. Niektóre z propozycji polskich projektantów przykuwają uwagę ciekawymi dodatkami i zaskakującym wzornictwem. Taka torebka sprawi, że każda stylizacja nabierze niepowtarzalnego, fantazyjnego charakteru.

Fot. 1, 3, 4. pakamera.pl 2, 6. torbolada.pl 5. partybox.pl

 

Przeczytaj również: Torebki Braccialini - niczym z bajki