POLECAMY

Tanie zakupy grupowe

Chcesz kupić taniej ubranie z najnowszej kolekcji, ale nie ma go na aukcjach internetowych, a cena w tradycyjnych sklepach jednak trochę odstrasza? Najlepsze rozwiązanie w tym wypadku, to zakupy grupowe!
Tanie zakupy grupowe

Zakupy grupowe to w Polsce zupełna nowość. Zyskują jednak coraz więcej zwolenników. I nic dziwnego, bo dzięki nim korzystasz z promocji przez cały rok i nie musisz czekać na wyprzedaże. A co najważniejsze – kupujesz ubrania z najnowszych kolekcji w promocyjnej cenie!

Od czego zacząć

Na początku wyszukujesz w internecie portale, które umożliwiają dokonania zakupów grupowych. Następnie przeglądasz listę produktów, które możesz kupić. Jeśli na liście nie ma tej rzeczy, którą chciałabyś nabyć, możesz ją dodać. Przykładowo, chcesz kupić torbę z najnowszej kolekcji. Jeżeli znajduje się ona na liście produktów do sprzedaży – dołączasz do kupujących, a jeśli nie – wprowadzasz ją jako nowy towar. Zaznaczasz również maksymalną cenę, jaką mogłabyś za nią zapłacić i czekasz na zakończenie kumulacji.

Jaką cenę podać

Przed podaniem ceny musisz jednak wszystko dobrze przemyśleć. Jeżeli na przykład torba będzie kosztowała w sklepie 300 zł, z pewnością nie kupisz jej na portalu za 100 zł, a podając zbyt niską cenę, dużo ryzykujesz. Żaden sprzedawca nie zdecyduje się raczej na sprzedaż produktu po zbyt niskiej cenie i może się wycofać. Wówczas aukcja zostaje zakończona niepowodzeniem.

Warto więc zaproponować kwotę, która pozwoli Ci zaoszczędzić, a producentowi zarobić. Jeśli więc masz tylko 100 zł, a wiesz, że torba kosztuje 300 zł od razu zrezygnuj z kupna i wybierz coś tańszego, np. za 130 zł. Wówczas będzie duże prawdopodobieństwo, że uda Ci się ją kupić. Jeśli podasz cenę maksymalną 100 zł, a produkt zostanie sprzedany za 90 zł, płacisz tę niższą kwotę.

Opłata i odbiór produktu

Za produkt najczęściej płacimy przelewem na podane konto w wyznaczonym czasie. Sprzedający otrzymuje dane osób, które nabyły produkty. Informacje o warunkach dostawy zakupionego towaru, znajdują się obok danej kumulacji.

Dlaczego jest taniej

Portal umożliwiający dokonywania zakupów grupowych skupia klientów, którzy chcą nabyć ten sam produkt. Im większe zainteresowanie, tym bardziej możliwe jest, że cena będzie niższa. Dlaczego? Bo duże ilości można kupować bez pośredników, a więc w hurtowniach i u producentów. Jeśli sprzedających jest więcej niż jeden, dochodzi między nimi do rywalizacji. Każdy chce bowiem sprzedać towar, tym bardziej, że jest to najczęściej kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt sztuk. Ten, który zaproponuje niższą cenę, wygrywa aukcję.

Czy można się wycofać i zmienić cenę

Kumulacje działają na podobnej zasadzie, jak aukcje internetowe i tak samo jak one są wiążące. Dlatego ani sprzedawca ani kupujący po zamknięciu kumulacji nie może się wycofać, nie można również zmienić ceny produktu. Kupujący ma jednak możliwość dokonania zmian w swoim zamówieniu, jeśli aukcja nie została jeszcze zakończona.

Kto może być kupującym

Zakupu może dokonywać każda osoba, która ma ukończone 18 lat i zarejestruje się w portalu. Przy pojedynczych zakupach to w zupełności wystarczy. Jeśli ktoś kupuje kilkanaście lub kilkadziesiąt sztuk, jego dane są dodatkowo weryfikowane.

Czy takie zakupy są bezpieczne

Zakupy grupowe są bezpieczne, ponieważ każdy zarejestrowany użytkownik jest sprawdzany – a jeszcze dokładniejszą weryfikację przeprowadza się wśród sprzedających. Pracownicy portali zajmujących się tego typu handlem dbają nie tylko o to, żeby wynegocjować jak najniższą cenę, lecz także, aby gwarancja na zakupione produkty była jak najdłuższa. Dzięki temu będziemy pewni, że jeśli otrzymamy towar, który nam nie dopowiada, będziemy mogli go zwrócić lub wymienić.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Agi wyszukiwać po kategoriach możesz na www.snuper.pl. Bardzo popularne sa zakupy grupowe uslug, natomiast na produkty ciezko jest dać uczciwie 50 czy 60% zniżki, bo na których produktach jest taka marża??
/8 lat temu
Rzeczywiście, ale mam wrażenie, że propozycji zniżek jest bardzo dużo, a nie ma możliwości wyszukiwania w różnych kategoriach. do tej pory natknełam się na kilka serwisów, np. gruper, getdealtoday, groupon, fastdeal i rzeczywiście zniżki są bardzo wysokie. mnie się podoba.