Styl Hippie - moda uliczna

Styl lat 70-tych został najlepiej przyjętym trendem tego lata w modzie ulicznej. Te lata kochały motywy hippie, więc i ten sezon je kocha. Frędzle, pióra, chusty i motywy kwiatowe są zinterpretowane na swój indywidualny sposób, zobaczmy jak nasze koleżanki z innych krajów przyjęły ten trend...
/ 01.06.2011 07:57

Styl lat 70-tych został najlepiej przyjętym trendem tego lata w modzie ulicznej. Te lata kochały motywy hippie, więc i ten sezon je kocha. Frędzle, pióra, chusty i motywy kwiatowe są zinterpretowane na swój indywidualny sposób, zobaczmy jak nasze koleżanki z innych krajów przyjęły ten trend...

free people 2011

Co kraj to obyczaj, ale jak na nurty hippie przystało wszytko jednoczy się w spokoju i wspólnych manifestach. Jedyny trend, który na całym świecie jest podobny i różni się jedynie subtelnie dodatkami oraz kolorystyką. Drobne mieszanki i fuzje innych motywów dodają mu siły. Zobaczmy kilka ciekawych propozycji...

 

Czysta góra

A.S Południowa Afryka, Shea M z Hollywood

Jasna góra i zupełnie inne wykończenie reszty stylizacji - bardziej zadziorne oraz słodkie. Obie dziewczyny postawiały na niezwykłe dodatki - jedna na piękny wianek, druga na indiańską torbę z długimi kolorowymi frędzlami. Zwróćmy również uwagę na bluzki - zamiast koronki występuje modna siatka i wycinane wzory kwiatowe. Świetna alternatywa dla motywów romantycznych.

 

Ze słońcem

fashionsing z NYC, Oraclefox z Australii

Żółty kolor jest niezwykle lubiany w modzie ulicznej, jest ciepły, zastępuje nieustannie występujący bez i graniczy między motywami vintage a trendami fluo. Jak widać świetnie czuje się zarówno z gorącymi barwami jak i chłodną paletą.

 

Wzory etno

Frida z Szwecji, Noe z Francji

Mogą oplatać całą bluzkę lub być drobną kompozycją - wzory etno, doskonale czują się w trendach lat 70-tych. Również objętość jest istotna, dla wyrównania proporcji niech któraś cześć garderoby będzie dopasowana i kobieca. Istotne jest również to, że przy tak bogatym wzornictwie nie musisz inwestować w dodatki.

 

Długi prześwit

Dirty Hair Halllo!, Marie H z Los Angeles

Po raz kolejny koronka została zastąpiona prześwitami z siatki i szydełka. Subtelna biżuteria wymaga jedynie długości i kolorystyki z powyższych przykładów. Ważne są również buty, jak widać dziewczyny postawiały na letnie botki. Kolejnym ważnym dodatkiem takiej stylizacji są rozpuszczone włosy w artystycznym nieładzie.

 

Dziewczyna szamana

Wiletta M z Dąbrowy Górniczej, Morven z Szkocji

Bajeczne desenie i umiejętna gra kontrastów w duecie z czernią czynią te stylizacje prawdziwie światowymi. Ciekawe są opaski zamiast wianków i indiańskie wzory, które w niczym nie przypominają infantylności Pocahontas. Idealnie dobrany makijaż i duża ilość bransolet jak najbardziej wskazana, mogą być również pierzaste naszyjniki (lecz tylko te długie z pojedynczymi piórkami), które łączymy z prostym wzorem łańcuchowym.

 

W spódnicę 

Olivia z Czech, Bonnie B z Stanów Zjednoczonych

Długie spódnice doskonale radzą sobie na całym świecie, ale u nas wciąż potrzebują trochę czasu. Powyżej dziewczyny postawiły na zwiewne i lekkie (mimo długości) spódnice, które idealnie skomponują się z koronką jak i szydełkowym wzorem.

 

Maxi pasy

Danika z Manilii, Sarah z Kaliforni

Długie frędzle prezentują się naprawdę majestatycznie - zwłaszcza podczas ruchu. Nic dziwnego więc, że dziewczyny chętnie zakładają je na imprezy na świeżym powietrzu. Nowością są kuse topy z długimi frędzlami do ziemi, przykładowo Keira Knightley nosi je do długich spódnic z lekkim prześwitem oraz wysokich platformówek.

 

W ciemno

Bebe z Las Vegas, Christina z Grecji

Drobne różnice w przepychu powyższych dziewczyn zdecydowanie wynikają z długości geograficznych. Obie jednak są na wysokim poziomie, zarówno ostentacja Las Vegas jak i subtelność z Grecji. Obie również postawiły na eleganckie opaski, które idealnie komponują się z długimi rozpuszczonymi włosami. 

 A wy co sądzicie o tym trendzie? Czy podobają się wam uliczne stylizacje?

Zobacz również :

Trendy romantyczne, Prostota w modzie, Trendy rockowe