POLECAMY

Najnowszy pokaz marki sióstr Olsen wzbudził wielkie kontrowersje. Czemu?

Dowiedz się czemu siostry Olsen zdecydowały się zatrudnić tylko białe modelki?
Najnowszy pokaz marki sióstr Olsen wzbudził wielkie kontrowersje. Czemu? fot. ONS.pl

W dzisiejszych czasach wszyscy bardzo pilnują poprawności politycznej. Niezależnie od branży, bardzo ważne jest zróżnicowanie na tle chociażby wyznaniowym, czy rasowym. Na świecie wszyscy jesteśmy różni od siebie i w XXI wieku nie ma miejsca na wykluczenie. A jak jest z modą?

Modelki plus size zmieniają świat mody

Przeanalizowano 299 wybiegów i ponad 8,000 modelek. Okazało się, że projektanci coraz częściej otwierają się na nowe. A do swoich pokazów angażują ludzi bez dyskryminacji - jakiejkolwiek. Jednak nie wszyscy są tolerancyjni.

Rasistowskie pokazy gwiazd

Niedawno pisałyśmy o pokazie Kanye Westa. Ten na swoim wybiegu zaprezentował kobiety wyłącznie z mieszanych rasowo związków. Kobiety o białej skórze mogły tylko pomarzyć, by pojawić się w jego ciuchach. A ostatnio na listę rasistowskich projektantów trafiły siostry Olsen. Te dla odmiany, do wiosenno-letniego pokazu swojej marki The Row zatrudniły wyłącznie białe kobiety...

Mimo, że wszystkie znamy Naomi Campbell czy Joan Smalls, to i tak czarnoskóre modelki i chociażby te o azjatyckich korzeniach stanowią niewiele ponad 25% wszystkich modelek. Mimo, że jest to niewielki procent to i tak w ciągu ostatnich kilku lat ich liczba ogromnie wzrosła. Wciąż jednak zróżnicowanie w modzie jest nikłe i widać silne zamknięcie branży.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy należy zwracać uwagę na takie rzeczy czy pozostawić je własnego losowi? Przeszkadzają wam niesprawiedliwości międzyludzkie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)