POLECAMY

Akcja "Uwolnij sutki" - nowy trend, prowokacja czy... walka o równouprawnienie?

Przezroczyste ubrania są sexy, ale czy na pewno to dobry pomysł, żeby nosić je bez stanika? Zagłosujcie w naszej sondzie!
Akcja "Uwolnij sutki" - nowy trend, prowokacja czy... walka o równouprawnienie? fot. ONS.pl/kolaż Polki.pl

Nadeszły czasy, kiedy kobiety nie mogą w spokoju karmić dzieci piersią w miejscach publicznych - jest to źle widziane. Instagram blokuje zdjęcia z odsłoniętym biustem (ofiarą tej administracji została również nasza naczelna modelka Anja Rubik), a pokazywanie sutków w mieście (i w ogóle) jest zwyczajnie... niesmaczne? W końcu po to wymyślili biustonosze.

Problem jest jednak bardziej złożony. Bo to tylko symbol wielopłaszczyznowej nierówności prawa wobec kobiet. Dlatego tak wiele osób popiera trend #FreeTheNipple.

Ludzie, to tylko jedna z części ciała

Jednak na tym świecie jest parę kobiet... a nawet ruch, który pod nazwą Free The Nipple walczy o prawa kobiet do wolnej ekspresji i równouprawnienia. Ponadto, na festiwalu filmowym Sundance został zaprezentowana krótkometrażowa produkcja o tej samej nazwie. Zaś pod hashtagiem #FreeTheNipple kryje się prawie 3,5 miliona (!) zdjęć. Kobiety, ale nie tylko pokazują, że skoro faceci mogą chodzić z odkrytymi sutkami, to czemu nie one. To tylko jedna z części ciała.

sutki Gigi Hadid i Kim Kardashian
Gigi Hadid na pokazie Fendi ss2107, Kim Kardashian na co dzień - fot. ONS.pl

Są też i gwiazdy... no przede wszystkim Kim Kardashian, która namiętnie pokazuje brodawki. Na co dzień i od święta. Ostatnio sama skomentowała kontrowersje dotyczące jej odważnych stylizacji. Powiedziała, że zawsze lubiła przeźroczystości, a to, że ludziom przeszkadzają jej sutki ma, delikatnie rzecz ujmując - głęboko w poważaniu. Słusznie?

Ale nie tylko ona pokazuje biust w odważnych kreacjach. Przeźroczystości są w modzie i coraz więcej kobiet stawia na ten trend - Miley Cyrus, Rihanna, Michelle Rodriguez (zdjęcie poniżej). A może, to nie moda i one zwyczajnie lubią prowokować?

Pewnym jest to, że wiosną 2017 będą hitem odkrywające, a raczej lekko zakrywające ciało tkaniny. Karl Lagerfeld w swojej najnowszej kolekcji dla Fendi zawarł looki, które w seksowny sposób pokazują biust. Kreacje, które w połączeniu z bielizną tracą swoją wartość. Zatwierdzone do noszenia wyłącznie na gołe ciało. A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?

Zagłosujcie w naszej sondzie!

 

Michelle Rodriguez @mrodofficial supporting #freethenipple #equality yesterday!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Free The Nipple (@freethenipple)

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Jestem bardzo za ta akcja, uwielbiam chodzić bez stanika a nie moge