POLECAMY

Oryginalny styl vintage

Moda vintage to już nie awangarda, lecz codzienność, także w Hollywood.
Gwiazdy doskonale wiedzą, że niepowtarzalna kreacja sprzed wielu sezonów może zrobić furorę większą niż ta z najnowszej kolekcji Prady.

Czasem wystarczy tylko detal lub dodatek po babci (albo kupiony w second-handzie), by nadać zwykłej sukience niepowtarzalny klimat. Inny pomysł to rzeczy nowe, lecz stylizowane na te sprzed lat.

Czar kreacji z lat 50.
Aktorka Reese Witherspoon to dowód na to, iż to, co stare, może być lepsze niż to, co nowe. Jej suknia od Diora kupiona w Paryżu pochodzi z kolekcji z lat 50. Reese wystąpiła w niej na zeszłorocznym rozdaniu Oscarów. Dziennikarze bezskutecznie próbowali zgadnąć, z której najnowszej kolekcji pochodzi jej piękna kreacja.

Szalona Juliette
To prawdziwa ikona stylu vintage. Juliette Lewis, aktorka znana z filmu „Urodzeni mordercy” oraz wokalistka rockowego zespołu, najczęściej na koncertach występuje w kreacjach z lat 70. i 80. Do tego wybiera uczesanie, makijaż i biżuterię w stylu retro. Efekt to eklektyczny look pomiędzy stylem glam z lat 70. a nowoczesnym romantyzmem.

Mary Kate Olsen (po lewej) jest zagorzałą fanką ubrań vintage. Nosi je nie tylko na specjalne okazje.

Suknia Valentino couture vintage, w której wystąpiła Renée Zellweger, zwracała uwagę oryginalnym kolorem.

Keira Knightley do sukni od Very Wang założyła biżuterię Bulgari vintage. I słusznie. Stare precjoza są w dobrym guście.

Chloe Sevigny powiedziała dziennikowi „Times”, że znacznie bardziej lubi ubrania vintage niż te od projektantów.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)