Najmodniejszy kolor 2018 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modny kolor 2019 - Living Coral według Pantone

Kolor roku 2019 to Living Coral! Jak co roku, Pantone wybrał najmodniejszą barwę nadchodzącego roku.
Magdalena Bury / 13.02.2019 12:54
Najmodniejszy kolor 2018 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Marka Pantone wybrała kolor 2019 roku. To Living Coral inspirowany naturą. Naturalny odcień to odpowiedź firmy na udział technologii i mediów społecznościowych w naszym życiu.

Co będzie modne w sezonie wiosna-lato 2019? Tutaj znajdziesz wszystko o najważniejszych trendach!

Kolor 2019 roku według Pantone

Pantone już od kilkunastu lat promuje w ten sposób raporty trendów i swoje uniwersalne wzorniki kolorystyczne. Kolorem ubiegłego roku był Ultra Violet.

Jeszcze kilka lat temu firma Pantone znana była tylko specjalistom z branży poligraficznej. To dzięki kampanii reklamowej stała się marką kojarzoną z trendami w kolorze.

Pantone co roku publikuje w sieci grafikę: kolor umieszczony na białym tle, numer w skali Pantone, logo marki oraz białą okładkę.

Kolor roku 2019 to Living Coral, co oznacza „afirmujący życie koral”. Tegoroczna barwa jest energetyczna i ciepła. Zdaniem specjalistów, którzy wybrali ten kolor, potrzebujemy więcej rzeczywistych doświadczeń.

Koral o złotym odcieniu ma nam w tym pomóc - zbliżyć do siebie kochanków, przyjaciół czy skłócone małżeństwo. Ściany i przedmioty w tym kolorze mają dawać pozytywną energię i prowokować do zmian na lepsze.

Zobacz też:Hitem sezonu jest kolor włosów inspirowany... grzybami. Jak wygląda?Kochasz chłodny blond? Trend winter hair jest właśnie dla ciebie!