Mit Marca Jacobsa fot. ONS

Mit Marca Jacobsa

Skromnie o sobie samym
/ 02.06.2011 08:32
Mit Marca Jacobsa fot. ONS

Słynny amerykański projektant mody- Marc Jacobs uważa, że stał się źródłem modowej fascynacji za sprawą swojego wyglądu. Mówi, że wszystko zaczęło się, kiedy z korpulentnego faceta w stylu grunge, stał się szczupły i zadbany.

- Myślę, że wiele stało się, kiedy schudłem. Nagle zacząłem częściej pozować do zdjęć.- powiedział Jacobs.

- Zamiast być facetem z długimi włosami, w okularach, stałem się kimś, do kogo na sesjach wszyscy mówili "zdejmij rzeczy". A ja nie miałem szczególnie nic naprzeciw. - dodał.

Projektant, który za swoje osiągnięcia w poniedziałek odbierze nagrodę CFDA powiedział, że sam zainspirowany jest pracą Miucci Prady.

- Tak jak Ralph Lauren kreował kiedyś dostatni świat, tak moim zdaniem Miuccia stworzyła estetykę, która dla mnie jest pełna odniesień do innych wielkich dzieł. W jej modzie jest ekscentryczność ale i szykowne wyrafinowanie starych czasów. To wszystko jest takie nowe, młode a mimo to nigdy nie wulgarne. Jej rzeczy mają w sobie nieco naiwny sex-appeal. Uwielbiam je.


Jako talenty przyszłości projektant wskazał natomiast siostry Rodarte.

- One są ligą samą w sobie. Od pierwszej rzeczy, jaką zrobiły, chodzi w tym o artyzm. One są wyrafinowane. Ich odniesienia są inteligentne. Myślą. Wyprzedają modę. - dodał.