POLECAMY

Mistrzyni i muza, czyli Viola Śpiechowicz i Natalia Kukulska

Wokalistka uwielbia zaskakiwać na scenie, a projektantka spełnia jej marzenia!
Mistrzyni i muza, czyli Viola Śpiechowicz i Natalia Kukulska fot. ONS

Sukienki Violi przypominają rzeźby. Rzadko przylegają idealnie do ciała, a dzięki zaskakującym draperiom stają się trójwymiarowe. Do tego energetyczne kolory, nie tak często spotykane w naszym klimacie. Skąd takie pomysły? Viola Śpiechowicz chciała być rzeźbiarką, studiowała malarstwo, aż w końcu swoje pasje połączyła w projektowaniu ubrań. – Dużo podróżuję, uwielbiam Azję i na pewno też tamta stylistyka na mnie wpływa – mówi nam Viola.

I właśnie za te oryginalne formy pokochała ją Natalia Kukulska. – Ekspresja Natalii bardzo mnie inspiruje, a ona jest zawsze ciekawa, co nowego wymyśliłam, dlatego nasza współpraca jest dla nas obu pobudzająca – mówi Śpiechowicz. Artystka projektowaniem zajmuje się już 18 lat. Była jedną z założycielek marki Odzieżowe Pole, ale od czterech lat projektuje rzeźbiarsko-malarskie kreacje już tylko pod swoim nazwiskiem.

Poza kanonem
Viola Śpiechowicz wychowała się w Łodzi, ale zamiast projektowania odzieży wybrała studia malarskie w Toruniu! Gdy miała 19 lat, ubrała na scenę jazzową wokalistkę Grażynę Auguścik. I tak wsiąknęła w modę. Dziś jej energetyczne kreacje noszą m.in. Agata Passent, Marzena Rogalska, Halina Frąckowiak i Danuta Stenka.OGNISTY TEMPERAMENT
Na tegorocznym Festiwalu Piosenki w Opolu Natalia Kukulska zaśpiewała w oranżowej mini na jedno ramię. Do paska przyczepiła znaczek z komiksową podobizną swojego męża!PRZED TRENDAMI
Z szarą kreacją od Violi Śpiechowicz i szarymi paznokciami Natalia Kukulska wyprzedziła trendy… Supermodny dziś kolor artystka wybrała już rok temu na rozdanie nagród Totus.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)