POLECAMY

Matthew Williamson dla H&M - relacja z nowojorskiej premiery

28 kwietnia 2009 największe gwiazdy pojawiły się na światowej premierze letniej kolekcji The Matthew Williamson for H&M.
28 kwietnia 2009 największe gwiazdy pojawiły się na światowej premierze letniej kolekcji The Matthew Williamson for H&M. Manhattan huczał od gwaru, kiedy londyński projektant i jego urocza świta tańczyli przez całą noc świętując inaugurację jego drugiej już kolekcji dla marki H&M.


Letnia kolekcja wchodzi po udanym starcie limitowanej kolekcji damskiej tego projektanta, która pojawiła się 23 kwietnia w około 200 sklepach H&M na całym świecie, w tym trzech w Polsce. Inauguracyjną fetę zorganizowano na zacumowanym przy South Street Seaport statku The Majesty, rozświetlonym różowymi neonami. Imprezę uświetnił występ legendarnej piosenkarki Grace Jones, muzykę serwowali DJ Michel Gaubert i DJ Hanna Hanra, a goście, tacy jak Lucy Liu, Helena Christensen, Mary Kate Olsen, Adrien Brody czy David Schwimmer ("Przyjaciele") podziwiali nową kolekcję dla pań i panów, która będzie dostępna już od 14 maja 2009 w około 1600 sklepach H&M na świecie.

Matthew Williamson dla H&M - relacja z nowojorskiej premiery

"Myślę, że teraz jest idealny moment na tę kolekcję. W Nowym Jorku jest ciepło i wspaniale, a Matthew zawsze przynosi ze sobą tyle kolorów i wiosny, gdziekolwiek się pojawi" - powiedziała Lucy Liu.

Impreza z okazji światowej inauguracji zrobiła furorę wśród nowojorskich kreatorów stylu i trendów, oferując uczestnikom plażową atmosferę tropików. Wśród obsługi przebranej za marynarzy goście mogli poczuć się jak na wakacyjnym rejsie na Karaiby, na Kubę czy do Meksyku. Projektant, który pojawił się w stroju z własnej kolekcji, przemierzył czarno-różowy dywan, witając przedstawicieli mediów z całego świata.

"Praca z H&M była cudownym doświadczeniem. Światowa premiera w Nowym Jorku była spektakularnym wydarzeniem. Cudownie było zobaczyć tylu przyjaciół ze świata mody ciekawych tej kolekcji. Modelki były piękne, a prawdziwą przyjemnością była obecność Grace Jones, która wystąpiła dla mnie i moich przyjaciół. Mam nadzieję, że wszyscy są równie podekscytowani kolekcją, która pojawi się na całym świecie 14 maja i po raz pierwszy jej częścią będzie również linia męska." - powiedział Matthew Williamson.

"To niezwykła współpraca i moim zdaniem H&M dokonuje naprawdę świetnych wyborów spośród projektantów, a Matthew jest stworzony dla H&M" - powiedziała Helena Christensen.

Na statku goście mogli obejrzeć letnią kolekcję, pełną charakterystycznych dla Williamsona nadruków, efektownych krojów i, po raz pierwszy, ubrań męskich, inspirowanych jego własnym, wyrafinowanym stylem. Podczas imprezy modele i modelki spacerowali odziani we wspaniałe ubrania z kolekcji, tworząc tło dla utalentowanej Grace Jones. Uczestnicy przyjęcia napawali się wyjątkowym przedstawieniem z błyskającymi światłami w kolorze ostrego różu, które współgrały z różową poświatą nad East River u wybrzeża Manhattanu.

"Cała kolekcja jest bardzo typowa dla Matthew Williamsona. Cudowne barwy i wzory, wszystko pięknie wykonane. Świetnie też komponuje się z letnią kolekcją własną marki H&M - mówi Margareta van den Bosch, Creative Advisor H&M.

Poniżej w naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z tego światowego wydarzenia.

WU

Źródło: materiały prasowe H&M

Fot.: Patrick McMullan.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)