POLECAMY

Kratka na niepogodę

Wielcy projektanci nie pozwalają nam zapomnieć o klasycznym wzorze kratki. W tym sezonie jednak kratka musi być różnorodna, kolorowa i na wszystkim.
Do łask powrócił tartan, czyli wełna w kontrastowy, dwu (lub więcej) kolorowy wzór. Najbardziej znanym przykładem tartanu jest czerwono-zielona szkocka krata.

Największym miłośnikiem krat, kratek i krateczek jest dom mody Chanel. W swojej zimowej kolekcji zaprezentował niezliczone wariacje z tym pięknym wzorem.  Płaszczyki mienią się mnóstwem drobniutkich kolorowych paseczków. Dominują zestawy złożone z kraciastego płaszczyka i kraciastej torebki. Uwagę przyciągają kraciaste wysokie buty noszone do spódnicy w identyczną kratkę. Mamy też dość odważne propozycje połączenia drobnego kraciastego wzoru z pionowymi paskami!

W tyle również nie pozostaje Jean Paula Gaultier, który stawia na wyraziste, duże wzory i żywe kolory. Czerwienie i słoneczny żółty idealnie komponują się ze strojami podkreślającymi kobiecą sylwetkę. Projektant proponuje śmiałe połączenia - blezerek w czerwoną kratę noszony razem z kryjącymi rajstopami w zielony wzór. Futrzane kołnierze i takież obszycia szerokich płaszczy idealnie wręcz komponują się z szerokimi kraciastymi płaszczami. Szczególnie interesująco wygląda jedna sukienka. Jej wzór wyznaczają czarne linie, a kolory płynnie, z lekkim rozmyciem, przenikają jeden w drugi.

Max Mara pozostaje przy klasycznej czerwono-czarnej kracie, która pojawia się jako urozmaicenie monotonnych zimowych strojów.

Natomiast Alexander McQueen na wiosnę proponuje skromna i drobną szara kratke na idealnie dopasowanych garsonkach.

ES

Parasolki na niepogodę? - podyskutuj na forum
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)