POLECAMY

Uważajcie na ten trend! Kto może nosić wysokie kozaki?

Kto będzie dobrze w nich wyglądał?
Uważajcie na ten trend! Kto może nosić wysokie kozaki? fot. Free/ ImaxTree/ kolaż polki.pl

Moda co jakiś czas serwuje nam "haczyki". Jeśli się na nie złapiemy, możemy wyglądać, delikatnie rzecz ujmując, niekorzystnie. Właśnie takim trendem są kozaki z wysoką cholewą, które lansuje w tym sezonie wiele domów mody. Takie buty były motywem przewodnim w kolekcji Pucci na jesień i zimę 2013/2014. Dlaczego są tak niebezpieczne dla naszego wyglądu?

Free/ Imaxtree, Pucci

Odpowiedź jest prosta - "tną" sylwetkę na części przez co nas pogrubiają i optycznie skracają nogi. Na niewiele zdadzą się tu nawet wysokie obcasy. Nie ma co ukrywać - kozaki z wysoką cholewą, bez ograniczeń mogą nosić jedynie wysokie i bardzo szczupłe osoby.

Przykładem jest chociażby Anja Rubik. Tego typu buty zaokrąglają jej sylwetkę, a że jest ona wyjątkowo smukła, to tylko zyskuje na seksapilu.Co więcej - właśnie dzięki temu, że Anja nie posiada obfitych krągłości, nie wygląda w takich kozakach wulgarnie. Gdyby założyła je przykładowo Kim Kardashian, prezentowałaby się dwuznacznie...

Noś wysokie kozaki jeśli:

  • jesteś szczupła i wysoka
  • twoje nogi są długie, jak u modelki
  • masz sportowy kształt ud, bez wyraźnych krągości

Zapomnij o kozakach z wysoką cholewą jeśli:

  • jesteś niska (nawet jeśli nosisz rozmiar zero)
  • masz seksowne kobiece krągłości (niezależnie od rozmiaru)
  • twoje nogi są krótkie

Anja Rubik/ ONS

Co więcrobić, jeśli ten model butów bardzo kusi niższą i krąglejszą osobę od większości modelek? Odpowiedziąjest monochromatyzm barw. Jeśli do czarnych kozaków, założymy czarne grube rajstopy i jednolitą (niezbyt krótką) sukienkę, będzie dobrze. Ale warto uważać!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
Ile to aktualnie stworzono dewiantek seksualnych w tak zwanych fetyszkozakach dzięki takim portalom? Niedowartościowane babochłopy i tyle. Naprawdę seksowna dziewczyna nie potrzebuje czegoś takiego, chyba, że to dla niej fetysz albo sprzęt do pracy. W momencie, gdy faceci odpuścili sobie kilkusetletnią męska tradycję, czyli buciory z cholewami do pracy i służby, projektanci mody zaproponowali ten patent kobietom. Ale ocena tych pokazanych na zdjęciach elegantek jest niestety miażdząca; prowokują, a cenę za to płacą normalne kobiety. A potem jest płacz na marszu z okazji dnia kobiet na przykład. Moda to jak twierdzą jej autorzy to dobra zabawa, super kreatywność itd. Czy aby na pewno? Pozdrawiam wszystkie Polki i życzę im dystansu od kreacji dyktowanej przez portale, czyli stylu na tirówkę.
/2 lata temu
Do Anna 25: Zaloze sie, ze wygladasz w nich bosko
/2 lata temu
Ja często ubieram wysokie skórzane kozaki chociaż nie jestem modelką ,przeważnie ludziom kojarzy się to z jednym .Kiedy mam na sobie kozaki Gianmarco Lorenzi i sięgają mi prawie do tyłka ,a zakrywać ich nie lubię, więc albo wkładam je do spodni ,albo ubieram krótkie skórzane spodenki - to taki widok nie wszystkim się podoba ,trzeba być odważnym
POKAŻ KOMENTARZE (4)