POLECAMY

Zobaczcie najbardziej skandaliczne sukienki w historii

Od Rity Hayworth po Rihannę...

Niedawno pisałyśmy o najsłynniejszych sukniach ślubnych w historii, teraz przyszedł czas na odrobinkę ciała, czyli sukienki, które wywołały skandale. Zaczynając od lat 30. minionego wieku a na współczesności kończąc. Zobaczcie jakie kreacje wyprzedzały swoje czasy, które z nich wzbudzały kontrowersje i przełamywały ówczesne tabu. A uwierzcie nam, przez te lata - działo się!

Najbardziej skandaliczne kreacje w historii

Zaczynamy od Jean Harlow, która była pierwszą przed Marilyn najsłynniejszą blondynką Hollywood. Jako pierwsza nosiła jedwabne, otulające cało sukienki...bez stanika! W ówczesnym czasie było to nie do przyjęcia przez konserwatywne kobiety. Zaraz po niej przyszedł czas na Ritę Hayworth - to ona i jej koronkowa sukienka, która znalazła się w magazynie LIFE do dziś najczęściej powielane zdjęcie pin-up. A numer wydania sprzedał się w rekordowym nakładzie ponad 5 mln kopii.

Następnie lata 50. i chyba najsłynniejsze zdjęcie w Hollywood. Sofia Loren i Jayne Mansfield w najgłębszym z możliwych dekoltów. Tak głębokim, że Loren ponoć patrzyła ze strachem kiedy sutki Mansfield wylądują u niej na talerzu (zdjęcie powyżej).

Jak skandale to nie może w nich zabraknąć Marilyn Monroe i jej kreacji, w której śpiewała "Happy Birthday Mr President" Johnowi F. Kennedy'emu. Projektantka Jean Louis na zamówienie aktorki stworzyła kreację, która miała się błyszczeć i przywodzić na myśl nagość. Udało się..? :)

A teraz czas na lata 70. Cher to jedna z najsłynniejszych postaci Hollywood. Ona też miała swój wkład w wiele skandali, w tym i tych modowych. Kiedy w 1974 roku pojawiła się w Metropolitan Museum w przeźroczystej kreacji Boba Mackie końca komentarzy nie było końca. Jednak to nie jedyny skandaliczny hit w jej wykonaniu. Oscara za rolę kobiecą Cher odbierała w równie kontrowersyjnej kreacji tego samego projektanta. Zdjęcia obu znajdziecie poniżej.

 

Cher #twin_peacocks #cher #actress #singer #model #thanks #richardavedon #cool #fashion #beauty #style #humanrights #strongwomen #madewithlove #love

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Massimiliano_Morazzoni (@twin_peacocks)

 

#Cher at the #oscars tho 👸🏻 #1988 #academyawards

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @whogoncheckmeb00

W latach 90. mówiło się tylko o słynnej mini Sharon Stone z "Nagiego Instynktu". To było ro 1992 a już 2 lata później Lady Diana zaprezentowała się w mini od Christiny Stambolian. Założyła ją w ostatniej chwili na imprezę w Serpentine Gallery chwilę po tym jak książę Karol przyznał się w telewizji do zdrady żony. "Revenge Dress" do dziś jest wzorem kobiecej niezaleźności i siły.

A potem było już tylko gorzej. W 1998 Rose McGowan założyła bardzo niewiele na rozdanie nagród MTV, Jennfier Lopez i słynna kreacja Versace czy Amber Rose i sukienka z łańuszków. Zresztą zobaczcie same zaglądając do naszej galerii.

Więcej modnych hitów na teraz:

Nasz wybór! Kolorowe płaszcze na wiosnę 2016 7 wiosennych trendów, które możesz nosić już teraz Najładniejsze sukienki na wesele 2016

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)