Kolekcja H&M jesień-zima 2010/11

Jak nosić dresowe spodnie

Dresowe szare spodnie to jeden z must-have’ów zeszłego sezonu. Możesz je nosić także jesienią, i to nie tylko w wersji sportowej, ale także eleganckiej.
/ 05.08.2010 17:30
Kolekcja H&M jesień-zima 2010/11

Jeśli jeszcze nie zaprzyjaźniłaś się z dresowymi spodniami, spróbuj to zrobić teraz. Moda nie znosi nudy. Moda to zabawa z kontrastami i formami. Zaryzkuj, może uda Ci się znaleźć nowy pomysł na stare spodnie.

Szare dresowe spodnie już kilka sezonów temu pojawiły się na wybiegu między innymi u Helmuta Langa, Isabel Marant, Alexandra Wanga, Marca Jacobsa czy Yigala Azrouela. Szybko oczarowały trendsetterki i szafiarki na całym świecie – i dresowe spodnie przestały być synonimem obciachu, a zaczęły oznaczać, że osoba, która je nosi, zna się na modzie i trendach.

Zobacz także: Jak i z czym nosić latem dżins

Jeśli nie masz żadnych dresowych spodni, a chciałabyś kupić, proponujemy Ci model z wąskimi nogawkami i lekko obniżonym krokiem:


New Yorker, 59.95 zł, kolekcja jesień-zima 2010-2011

Choć same spodnie związane są ze stylem sportowym, to stylizacje powinny być raczej eleganckie – dresowe spodnie nosimy z wysokimi obcasami, kobiecymi bluzkami, marynarkami i biżuterią. Szare dresowe spodnie można zestawiać także z ubraniami i dodatkami w rockowym stylu – dobrze połączą się ze skórzana kurteczką, butami motocyklowymi (biker boots) czy torebką z ćwiekami.

Zobacz także: Jaki kombinezon na lato

Dresowe spodnie może nie będą dobrze wyglądać w pracy (oczywiście, to zależy od tego, jaki dresscode obowiązuje w Twoim biurze czy miejscu pracy), ale w szkole, na uczelni lub na spacerze nie dość, że zapewnią Ci stylowy wygląd, to jeszcze będą wygodne.