POLECAMY

Gwiazdy kopiują Lady Gagę

Zamierzone podobieństwo do Lady Gagi zarzucono już nie jednej gwieździe, ale w Polsce jej styl zdobył sobie szczególną popularność. Sprawdź kto go podrabia!
Gwiazdy kopiują Lady Gagę fot. ONS

Lady Gaga jest mistrzynią stylizacji. Większość jej strojów to mocno awangardowe sceniczne kreacje, które nie nadają się na zwykłe wyjście. Często są to architektoniczne cudeńka, w których trudno byłoby przejść przez drzwi, czy usiąść. Niejednokrotnie przypominają origami. Na co dzień Gaga woli wygodniejsze ciuchy. Uwielbia obcisłe body i legginsy, na które często zakłada majtki. Trzeba przyznać, że czasem wygląda jakby zapomniała spódnicy, ale wszystko jest tu zamierzone.

Lady Gaga wylansowała kilka bardzo mocnych i charakterystycznych akcentów. Każda inna gwiazda, która z nich skorzysta jest niemal natychmiast do niej porównywana. W Polsce na pierwszy ogień poszła Doda, która pokazała się w charakterystycznych, szerokich, androidowych okularach przeciwsłonecznych. Podobne okulary we własnej kolekcji lansuje Paris Hilton. Do swojego teledysku też ubrała się bardzo wymownie. Blond włosy z prosta grzywką, świecące, obcisłe ciuchy, okulary. Skojarzenie z Lady Gagą było nieuniknione.

Kolejnym znakiem rozpoznawczym Gagi są kokardy, zwłaszcza robione...z włosów. Wiele firm odzieżowych, inspirując się stylem piosenkarki wprowadziło do swoich akcesoriów opaski z tym motywem. Żeby upodobnić się do Lady Gagi trzeba postawić na obcisłą lyrcę i wysoki połysk. Do brytyjskiego pierwowzoru próbowała się upodobnić podczas występu w Opolu Candy Girl. Ostatnio stylizacją na Gagę zdziwiła w Operze Leśnej - Maria Peszek. Piosenkarka z wysublimowanym kokiem, w wymyślnej sukience wyglądała jak polska wersja Gagi. Znając jednak modowe poczucie humoru Peszek, strój nie był bezkrytycznym kopiowaniem cudzego stylu, a medialną prowokacją.

O Lady Gadze i jej ubiorze mówi się wiele. Większość uważa ją za dziwaczkę i z przerażeniem słucha jak piosenkarka rozważa stworzenie własnej linii ubrań, jedno trzeba jednak przyznać tej gwieździe - na punkcie jej autorskich stylizacji oszalał cały świat. Lady Gagę nie sposób pomylić z nikim innym!Maria Peszek na festiwalu Top TrendyCandy Girl w OpoluParis Hilton podczas kręcenia teledysku do swojej piosenkiNiedościgniona Lady Gaga

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/8 lat temu
fuj
/8 lat temu
to Natalka
/9 lat temu
Hmmm moim zdaniem nie wiadomo jak inne będą się starały każdy pozna Gagę na tysiące kilometrów. Babka jest tak niepowtarzalna i jedyna że mało komu może udać się ją doścignąć. Mało jest osób które potrafią rozróżnić wysublimowany kicz od jakiegoś gówna z odpustu ! Lady Gaga jest wzorem dla każdej pewnej siebie kobiety.
POKAŻ KOMENTARZE (7)