POLECAMY

Gosia Baczyńska projektuje dla RESERVED

Znana polska projektantka mody Gosia Baczyńska przyjęła zaproszenie od marki RESERVED, którego wynikiem będzie unikatowa damska wieczorowa kolekcja odzieży sygnowana „Gosia Baczyńska for RESERVED”.
Świąteczno – karnawałowe kreacje dostępne będą w wybranych salonach RESERVED w Polsce i w 8 innych krajach już od grudnia tego roku. Kolekcja, której tajemniczą nazwę i pierwsze modele poznamy dopiero we wrześniu, będzie spełnieniem marzeń wielu polskich kobiet, dla których ubrania Gosi Baczyńskiej były dotąd nieosiągalne.

RESERVED to jedna z najbardziej znanych marek odzieżowych w Polsce i coraz popularniejsza także w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaproszenie do współpracy Gosi Baczyńskiej, wybitnej polskiej projektantki dowodzi, że RESERVED to dzisiaj marka na europejskim poziomie. Natomiast kolekcja sygnowana „Gosia Baczyńska for RESERVED” potwierdzi, że ubrania RESERVED to dobra jakość i design.

„Jesteśmy dumni z tego, że Gosia Baczyńska zgodziła się zaprojektować specjalną kolekcję dla RESERVED. Wiem, że dzięki temu spełnimy oczekiwania wymagających klientek”. – powiedziała Agnieszka Górska, Dyrektor Marketingu LPP SA.

Kolekcja „Gosia Baczyńska for RESERVED” inspirowana jest latami 20. i 30. ubiegłego wieku, stylem Art Déco i minimalizmem tamtej estetyki. Oddaje klimat wieczornych uniesień, karnawałowych szaleństw, eleganckich i perwersyjnych przyjęć paryskiej bohemy. Demonstruje kobietę pewną siebie, swojego uroku, swojej władzy…

Gosia Baczyńska zaprojektowała 40 takich modeli, które dostępne będą w sprzedaży oraz 15 dodatkowych, które podziwiać będzie można podczas pokazu już w połowie września. Artystka wybrała materiały niespotykane dotąd pod marką RESERVED. Mowa
m.in. o jedwabnych muślinach oraz o takich dodatkach jak guziki z kryształków Swarovskiego.

„Przyjęłam zaproszenie od RESERVED z wiarą, że uda nam się wspólnie dać tysiącom kobiet coś co do tej pory zarezerwowane było tylko dla nielicznych. To również dla mnie, jako projektantki wielki sprawdzian, jak kolekcja zostanie odebrana przez klientki RESERVED. Liczę na to, że RESERVED zyska nowe rzesze wielbicielek, bo mamy w kolekcji kilkanaście naprawdę szykownych modeli. Cieszy mnie również to, że dzięki tej współpracy panie będą mogły dostać w sklepach ubrania Gosi Baczyńskiej za naprawdę niewielkie pieniądze, a to zdarza się pierwszy raz!” – dodaje projektantka, Gosia Baczyńska.

Kolekcja będzie dostępna od grudnia 2008 roku w 22 największych salonach w Polsce oraz w wybranych salonach w 8 europejskich krajach (w Rosji, Czechach, Łotwie, Ukrainie, Estonii, Węgrzech, Litwie, Rumunii). W sklepach znajdzie się 40 modeli zaprojektowanych przez Gosię Baczyńską dla RESERVED.

Współpraca marki z projektantką będzie miała również odpowiednią oprawę. Zaplanowane są działania promujące kolekcję, w tym reklamy oraz silne wsparcie Public Relations. Działania realizuje samodzielnie LPP SA.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 lat temu
Fajna sprawa.Chetnie kupie cos z nowej karnawalowej kolekcji.Czytałam juz o tym projekcie na blogu Rimmla.