Giuseppe Zanotti - twórca butów z duszą

Eleganckie buty wieczorowe sygnowane logo marki Giuseppe Zanotti są atrybutem gwiazd na czerwonych dywanach w Europie i za oceanem. Charakterny Włoch, którego muzą od kilku sezonów jest Anja Rubik, stworzył buty, które są synonimem luksusu. Jej twórca, Giuseppe Zanottti, niedawno gościł w Polsce.
Marta Kosakowska / 01.04.2007 22:08

Eleganckie buty wieczorowe sygnowane logo marki Giuseppe Zanotti są atrybutem gwiazd na czerwonych dywanach w Europie i za oceanem. Charakterny Włoch, którego muzą od kilku sezonów jest Anja Rubik, stworzył buty, które są synonimem luksusu. Jej twórca, Giuseppe Zanottti, niedawno gościł w Polsce.

Stworzył buty, które niedawno zostały nazwane najdroższą parą obuwia na świecie. Powstała we współpracy z firmą Chopard, jedna z najsłynniejszych firm biżuteryjnych, nazywana “jubilerem gwiazd", para różowych sandałków, wysadzanych 22-karatowymi diamentami, rubelitami oraz różowymi szafirami, jego autorstwa została sprzedana za 140 tysięcy euro na aukcji charytatywnej. Zaprezentował je nie kto inny, jak polska topmodelka, Anja Rubik, która od kilku sezonów jest twarzą marki Giuseppe Zanotti. Jak to się stało, że chłopak z niewielkiego miasteczka na północy Włoch stał się jednym z największych projektantów butów na świecie, a jego nazwisko bywa wymieniane jednym tchem, obok takich sław, jak Christian Loubuotin, Jimmy Choo czy Manolo Blahnik?

Bywa nazywany fanatykiem butów i nic dziwnego, bowiem na pracę w branży był poniekąd skazany. Pochodzący z miasteczka San Mauro Pascoli we Włoszech, miejsca mającego długą tradycję w produkowaniu butów, został skażony piętnem tego miejsca i choć początkowo planował karierę w zupełnie innej branży, w efekcie poddał się nurtowi przeznaczenia. Po krótkim epizodzie, na początku lat 80-tych, jako DJ, postanowił skierować swoje stopy w stronę mody. Jako, że był miłośnikiem kobiecych stóp, mody oraz posiadał charakterystyczne dla Włochów wyczucie stylu, zdecydował o postawieniu pierwszego kroku w wędrówce na szczyt branży obuwniczej.

Początkowo pracując jako wolny strzelec, dzięki talentowi i zapałowi do pracy, szybko został dostrzeżony przez wiodących projektantów mody. Projektował dla takich domów mody jak Dior, Roberto Cavalli czy Vera Wang. Jego kariera nabrała tempa na początku lat 90-tych, kiedy to Giuseppe Zanotti zapragnął rozszerzyć horyzonty i zacząć tworzyć pod własnym nazwiskiem. Kupił wówczas niewielką fabrykę butów i zaczął spełniać swoje marzenia. To był miliowy krok do wielkiego międzynarodowego sukcesu. Jego ideą przewodnią stała się ambicja tworzenia unikatowych modeli butów najwyższej jakości, co szybko zostało docenione. Pierwsza autorska kolekcja butów Giuseppe Zanotti została zaprezentowana w Nowym Jorku, gdzie projekty Włocha o wyjątkowym wyczuciu stylu zostały przyjęte z entuzjazmem. Obuwie, będące jednocześnie biżuterią, szybko zyskały sobie popularność i poklask wśród tamtejszych celebrytek i majętnych fashionistek. Niedługo później fankami butów Włocha stały się takie sławy jak: m.in. Kylie Minoge, Beyonce, Jennifer Lopez i Anja Rubik.

Co sprawia, że buty z logo Giuseppe Zanotti są tak wyjątkowe? Oprócz doskonałej jakości i niezwykle starannego wykonania, to ich ponadczasowe, klasyczne fasony, do których dodana została nutka nowoczesności i szczypta najnowszych trendów. Są wyrafinowanym połączeniem prostoty z luksusowym detalem. Dzięki temu każda para butów Giuseppe Zanotti zasługuje na miano najdroższych butów na świecie. Z pewnością najdroższych sercom wielu pań.

Fot. giuseppezanottidesign.com

 

Przeczytaj również: Anja Rubik (znów) we współpracy z Giuseppe Zanotti

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)