Futrzane buty - Najważniejsze trendy 2011

Moda na eskimoskie buty nadeszła wraz z pokazem Lanvina oraz Dolce & Gabbana. Są ciepłe, wyglądają uroczo i przydadzą się podczas długiej, srogiej zimy.
/ 05.12.2010 17:02

Moda na eskimoskie buty nadeszła wraz z pokazem Lanvina oraz Dolce & Gabbana. Są ciepłe, wyglądają uroczo i przydadzą się podczas długiej, srogiej zimy.

Anna Sui

W tym sezonie futro jest niemal wszędzie - na naszych kurtkach, płaszczach, marynarkach, pojawiło się w cardiganach oraz swetrach z grubymi splotami. Nawet wystąpiło wersji futrzanych spodni i spódnic na pokazie Karla Lagerfelda. Nic więc dziwnego, że pojawiło się także na butach. Duże, futrzane buty zdobiły nogi modelek na wielu wybiegach. Są noszone do eleganckich sukienek i kompletów na wzór lat 70-tych oraz 80-tych. Świetnie pasują także do trendu wojowniczki przyszłości. Zobaczcie najciekawsze propozycje tego trendu na jesień i zimę 2010/2011.

Chanel

Na pokazach Chanel całość była rodem z bieguna północnego. Ciepłe futrzaki pojawiały się grupowo w pojedynczych stylizacjach, każda z nich miała szerokie futrzane buty. 

D&G

Nieco inaczej, bowiem bardziej sportowo prezentował je dom mody Dolce & Gabbana. Tutaj można je było obejrzeć w towarzystwie narciarskich swetrów i zwiewnych sukienek z motywami jesiennego zielnika.

Roberto Cavalli

Futrzane buty przywołują skojarzenia nowomiejskiego angielskiego szyku z dawnych lat, ale aby je nosić należy zwracać uwagę głównie na proporcje. Przede wszystkim nie przesadzaj z ilością łączenia futrzaków. Tego roku takie buty są łączone z motywami etnicznymi oraz boho.

Thakoon

Można je również nosić w wersji eleganckiej, jako drobny element (pokaz Thakoona). Są dobrą alternatywą dla nakładanych skarpet. Odważniejszym proponujemy łącznie tekstur -bawełny, skóry oraz futra. Jeśli nie masz figury modelki, nosząc takie buty pamiętaj, by góra była w miarę krótka.