Maciej Zień fot. ONS

Fashion Designer Awards w Złotych Tarasach

Konkursowe pokazy mody i słynni projektanci w jury już 19 kwietnia w Warszawie. Impreza otwarta!
/ 26.09.2016 17:27
Maciej Zień fot. ONS

W niedzielę, 19 kwietnia, w godzinach 12:00 – 17:00 Złote Tarasy staną się sceną półfinałowych zmagań młodych projektantów mody w konkursie Fashion Designer Awards 2009. Półfinał będzie miał formę pokazu mody, w trakcie którego przedstawionych zostanie 20 prac. Imprezę poprowadzi Ewelina Kopic.

W Złotych Tarasach na mocy werdyktu Jury zostanie ogłoszona lista 10 finalistów. W składzie 17 osobowego Jury konkursu zasiadają m.in. projektanci - Dawid Woliński, Tomasz Ossoliński, Anna Kuczyńska, Marianna Tomaszko, Marta Ruta, Marcin Giebułtowski oraz aktorki: Maria Seweryn i Katarzyna Herman, a także redaktor działu mody magazynu InStyle - Olga Piekarska.

W trakcie półfinału oprócz projektów konkursowych przedstawione też zostaną kolekcje najemców Złotych Tarasów.

Fashion Designer Awards to konkurs ogólnokrajowy, w którym udział mogły wziąć zarówno osoby, które marzą o nauce w szkołach fashion design, jak i te które mają już doświadczenie w projektowaniu. Projekt kierowany jest do młodych ludzi, których marzeniem jest rozwój i nauka w zakresie projektowania ubioru. Nagrodą dla laureatów konkursu są stypendia w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Zwycięzca tegorocznej edycji otrzyma również staż w domu mody Georgesa Chakry – projektanta haute couture i honorowego przewodniczącego Jury, którego stroje noszą takie sławy jak: Beyonce, Carrie Underwood, Maria Cross, Hellen Mirren, Tyra Banks, Cameron Diaz czy Jesica Alba.

Gala finałowa konkursu odbędzie się 28 maja 2009 roku w Hotelu Andel’s w Łodzi.