Edyta Górniak, buty fot. ONS

Do czego nosić modne, militarne botki

Są hitem tego sezonu, ale czy można je założyć do czegoś innego niż dżinsów? Ależ tak! Podpowiadamy z czym wyglądają super!
/ 23.09.2010 07:33
Edyta Górniak, buty fot. ONS

Po pierwsze pamiętajcie, że botki botkom nie równe. Choć większość militarnych botków jest wiązanych, lub ze sprzączkami i na wyrazistych podeszwach, mają różne noski, obcasy, czasem dodatki jak futerko czy wełna. Te delikatniejsze i bardziej kobiece są zdecydowanie prostsze do zagospodarowania.

Można je nosić jak każde inne botki za kostkę, które przylegają do łydki, czyli zarówno do spodni jak i spódnic. Cała stylizacja nie musi być wojskowa, wręcz przeciwnie - najmodniejsze będą te z was, które do swoich botków ubiorą się kontrastowo, czyli elegancko lub... nawet dziewczęco. Botki na obcasie będą odpowiednie do długich rozkloszowanych spódnic, słodkich koronkowych spódniczek i eleganckich marchew w kant. Bierzcie przykład z Edyty Górniak i Miley Cyrus.Ostrożniejsze powinny być te z was, które wybrały cięższe botki, takie jak ma na zdjęciu Ania Przybylska. Takie buty trzeba odpowiednio zrównoważyć, więc najodpowiedniejsze będą stylizacje inspirowane bohemą, na cebulkę, z pozoru w lekkim nieładzie. Idealne okażą się szale, długie swetry i grube skarpety.Dżinsy pasują oczywiście do obu rodzajów botków, ale nie ograniczajcie się do klasycznych krojów. Ciężkie wojskowe botki będą się dobrze komponować z boyfrend's jeans, pod warunkiem, że wydobędziecie swoją kobiecość w górnej partii np. przylegającym topem!

Eksperymentujcie i pamiętajcie, że militarne botki z moro czy wojskowymi parkami będą wyglądały na pewno dobrze, ale dość sztampowo. Poszukujcie własnego stylu. Militarne botki są w tym sezonie tak modne, że będą usprawiedliwione niemal do każdego stroju!