Córki sław podbijają świat mody

Modnie być modną. Równie modnie w świecie mody jakoś zaistnieć. Chociażby prowadząc bloga o modzie, podobnie jak Kasia Tusk, albo pójść jeszcze dalej, być może nawet zajść na wybieg jakiegoś znanego projektanta, jak Tali Lennox. Albo porwać się o krok dalej i zaprojektować własną kolekcję, jak Vanessa Traina. Potomkinie znanych ludzi podjęły niepisany pakt o szturmie świata mody.
Marta Kosakowska / 12.04.2011 07:06

Modnie być modną. Równie modnie w świecie mody jakoś zaistnieć. Chociażby prowadząc bloga o modzie, podobnie jak Kasia Tusk, albo pójść jeszcze dalej, być może nawet zajść na wybieg jakiegoś znanego projektanta, jak Tali Lennox. Albo porwać się o krok dalej i zaprojektować własną kolekcję, jak Vanessa Traina. Potomkinie znanych ludzi podjęły niepisany pakt o szturmie świata mody.

Na starcie do maratonu o sławę i pieniądze warto ustawić się jak najwcześniej. Kiedy niecały rok temu czternastoletnia córka Madonny, Lourdes, wystartowała w tym biegu, tworząc wraz z matką kolekcję ubrań „Material Girl”, inspirowaną stylem lat 80-tych, wielu sceptycznie podchodziło do modowych podrygów córki znanej piosenkarki. W jej ślady poszły jednak inne latorośle znanych postaci. I radzą sobie świetnie! W końcu nazwisko zobowiązuje.

 

Georgia May Jagger - z rockowym pazurem

Już od dłuższego czasu jest to jedno z najbardziej gorących nazwisk w świecie mody. Piękna blondynka o wydatnych ustach, niezwykle pożądanej ostatnio diastemie, święci triumfy na wybiegach i w kampaniach reklamowych. Oprócz wyjątkowej urody, ma ona coś jeszcze, co z pewnością nie przeszkadza jej w karierze – znane nazwisko. Córka legendy rocka, Micka Jaggera, wokalisty i założyciela The Rolling Stones, ma na swoim koncie już takie sukcesy, jak spacery po wybiegach najbardziej znanych projektantów, kontrakt z firmą Varsace, Chanel, Rimmel oraz marką Hudson Jeans, dla której nie tylko pozowała, ale i projektowała. Georgia od początku kariery twierdzi, że modeling to dla niej tylko zabawa i wstęp do życia zawodowego. Wiele osób twierdzi też, że Georgia bardzo przypomina młodą Brigitte Bardot, a niektóre sesje, do których pozuje mniej lub bardziej celowo nawiązują do stylizacji a'la boska BB.

Fot. Rimmel, Vogue, Versace, Grazia

 

Vanessa Traina - książkowa kariera fashionistki

Jeśli to nazwisko nic wam nie mówi, najwyższy czas, aby je zapamiętać. Vanessa Traina to bowiem jedna z pięciu córek samej Danielle Steel, najsławniejszej na świecie pisarki romansów. Uroda 24-letniej Vanessy została już doceniona przez wielkich świata mody, czego najlepszym dowodem jest pożądana przez wszystkie modelki sesja dla Vogue'a. Vanessa jest twarzą francuskiej marki Maje, dla której stworzyła własną linię ubrań. W środowisku modowym uchodzi również za trendsetterkę, słynie bowiem z nieskazitelnego stylu i wyczucia mody, dzięki czemu często zatrudniana jest jako stylistka. Vanessa posiada również pisarskie zacięcie, New York Magazine zatrudnia ją jako dziennikarkę mody. Ciekawe czy jej matka, która słynie ze słabości do zakupów, wzbogaciła swoją szafę ubraniami z kolekcji córki?

Fot. maje

 

Dree Hemingway - sukces zapisany w genach

Komu bije dzwon, oznajmiający początek oszałamiającej kariery? Dree Hemingway już miała okazję usłyszeć ten dźwięk. Prawnuczka słynnego pisarza Ernesta Hemingwaya i córka aktorki Mariel Hemingway w zaskakującym tempie zdobywa kolejne kontrakty. Pracowała już dla takich marek jak Gucci, Jean Paul Gautier, Valentino, Calvin Klein, Chanel, Paco Rabanne, a także H&M czy A.Y. Not Dead. Nie wiadomo, czy Dree odziedziczyła po pradziadku talent pisarski, wiadomo natomiast, że w genach ma zapisaną ponadprzeciętną urodę.

Fot.Paco Rabanne, i-d, Ay not dead

 

Tali Lennox - debiut zaliczony śpiewająco

Mówi się, że jaka matka, taka córka. Okazuje się, że niekoniecznie. Tali Lennox, córka Annie Lennox znanej z zespołu Eurythmics, choć przejawia zainteresowania muzyką, póki co za swoją artystyczną ścieżkę obrała modę. Niespełna 18-letnia Tali, wraz ze swoją siostrą Lolą, zadebiutowały w roli modelek. Jednak to debiut Tali został okrzyknięty narodzinami gwiazdy. Młodziutka modelka ma już na swoim koncie spacer po wybiegach najważniejszych marek w branży, jak również kontakt reklamowy z firmą Burberry, jako twarz kampanii wiosna/lato 2011. Z modą planuje związać się na dłużej, chciałaby zostać projektantką.

Fot. Burburry, TopShop

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/12.04.2011 20:49
Gdzie zmierza ten świat ;-) ? widzimy tylko ta ładna, ta brzydka, a to że coś robią pożytecznego schodzi na drugi plan. Szkoda gadać
/12.04.2011 19:59
Córka Jaggera niezła, ale ojciec zryty strasznie
/12.04.2011 10:43
obie blondyny są mega!
POKAŻ KOMENTARZE (2)