POLECAMY

Chanel haute couture 2008

Karl Lagerfeld zaskoczył wszystkich niecodzienną scenografią swojego pokazu dla domu mody Chanel.
Chanel haute couture 2008 fot. Medium
Modelki na wybieg wychodziły z wnętrza klasyczny żakietu Chanel sięgającego 18 metrów wysokości, który stanął na środku paryskiego Grand Palais.

Żakiet, to coś, co nierozerwalnie kojarzy się z wizerunkiem, a nazwisko Lagerfeld od 1983 roku równie nierozerwalnie z głównym projektantem domu mody Chanel.

69-letni już dziś stylista traktuje żakiet jak najpiękniejszy skarb. Klasyczne tweedowe żakieciki zyskały nowocześniejszy wizerunek przez błyszczące wykończenia i kwieciste lamówki. Niektóre magicznie przeistoczyły się np. w romantyczne satynowe wdzianka z bufiastymi rękawkami. Jednym z nowych paryskich trendów, który tej kolekcji też nie ominął, jest spinanie żakietów bogato zdobionymi dużymi broszkami.

Zaispirowany spiralami i falami, kreator stworzył fantazyjnie drapowane sukienki i spódnice. Tkaniny leją się niczym morskie fale, a warstwy  kaskadowo opadają nieraz do samej ziemi. Marszczenia i draperie zostały prześlicznie wykończone piórami i metalicznymi ozdóbkami.

Długość mini i baletki na płaskim obcasie świadczą o tym, że projektant swoją najnowszą kolekcje kieruje do młodych kobiet. Kreacje tchną lekkością i świeżością, a makijaż skrzy chłodem. Chłodna też jest kolorystyka - biele, szarości, czernie i pudrowy róż.

Całośc kolekcji jest perfekcyjna w kroju, minimalistyczna, romantyczna i nowocześna.

ES

Dom mody Chanel - nowoczesny czy klasyczny?

Kto jest Twoim ulubionym projektantem? - podyskutuj na forum  
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)