Berlińskie Targi Urban Fashion – "Bread&Butter"

Berlińskie Targi Urban Fashion – "Bread&Butter" to impreza, która przyciąga największych fashionistów. Specjalnie dla nas, Oscar Dąbkowski, zwycięzca konkursu „Maxi Stylizacje” organizowanego przez Maximus Fashion Center relacjonuje dla nas to modowe wydarzenie.

Oscar Dąbkowski to polski stylista, który pokonał wielu konkurentów w konkursie "Maxi Stylizacje", udowadniając, że mężczyźni bardzo dobrze radzą sobie z modą. Oryginalne podejście do stylizacji dziennych, jak i wieczorowych zapewniło Oscarowi miejsce w półfinale, gdzie pracował nad stylizacją jednej z bohaterek popularnego programu "Gotowe na zmiany", tworząc jej nowy styl w butikach Maximus. Dzięki  Maximus Fashion Center Oscar miał okazję rozwinąć się jako stylista oraz pojawić się na Targach mody "Bread&Butter" w Berlinie, gdzie zgłębiał tajniki mody.

Zobacz też: Orsay e-shop już działa!

Targi Bred&Butter

Targi mody "Bread&Butter" - Berlin 2012

Elitarne Bread&Butter

Berlińska impreza przygotowywana dla wybranych marek ma bardzo elitarny charakter. Tworzy fantastyczną platformę marketingową i komunikacyjną dla współczesnej kultury odzieżowej z sektora denim, street fashion, sportswear, function wear and casual dressed up.

Zobacz też: Zuza Szamocka wygrała FDA 2012 - wywiad

Targi "Bred&Butter"

Targi mody "Bread&Butter" - Berlin 2012

Zobacz też: Salony Victoria's Secret w Warszawie!

Od ponad dekady tysiące przedstawicieli branży odzieżowej przyciąga ciekawa tematyka targów. Oscar określa ją mianem fenomenalnej:

Nigdy jeszcze nie widziałem tak kosmopolitycznego pokazu. Zawarto w nim inspiracje ze wszystkich możliwych kultur i religii. Sama forma pokazu była niezwykle interesująca, bowiem za wybieg służył długi na kilkadziesiąt metrów stół, po którym przechadzały się modelki wystylizowane na księżniczki, boginie czy panny młode. Panowie z kolei przebrani byli za włóczęgów, księży i nomadów – wspomina.

Targi "Brfed&Butter"

Targi mody "Bread&Butter" - Berlin 2012

Temple of Denim

Denim był motywem przewodnim tegorocznych targów "Bread&Butter". Największą z atrakcji była świątynia jeansu - Temple of Denim.

Jak zauważył Oscar - Przechadzając się miedzy stoiskami na Bread&Butter, spostrzegłem jedną podstawową tendencję - w przyszłości jeans będzie na masową skalę zadrukowywany. To dzieje się zresztą już dziś - w większości sklepów z damską odzieżą można dostać jeansowe spodnie z nadrukiem kwiatowym. W przyszłości te nadruki będą może nieco bardziej stonowane i zamkną się zapewne jedynie w palecie kolorystycznej denimu właśnie. Dużą popularnością powinny się też cieszyć spodnie farbowane na różne kolory, których dużo było na pokazie, choć tegoroczna edycja B&B udowodniła, że klasyczne i tradycyjne modele jeansów wciąż mają się dobrze.

Zobacz też: Orsay prezentuje kolekcję jesień/zima 2013

Targi "Bred&Butter"

Stylista Oscar  Dąbkowski

Przepustka do świata mody

Oscar podkreśla, że targi dają też olbrzymie możliwości nawiązania kontaktów w świecie mody, bowiem wiodące targi na arenie międzynarodowej wyróżniają się wyjątkowym, marketingowym portfolio. Jak każde inne wydarzenie, „trade show for selected brands” odzwierciedla kulturę i filozofię marketingową swoich wystawców. Sam Oscar przyznaje, że taka impreza to świetna możliwość do nawiązania kontaktów biznesowych i branżowych oraz zetknięcie się z najnowszymi trendami.

Targi "Bred&Butter"

Targi mody "Bread&Butter" - Berlin 2012

Według polskiego stylisty -  Targi Bread&Butter to nie tylko prezentacja produktów i kolekcji poszczególnych marek. To również doskonała okazja, aby przyjrzeć się jakimi trendami żyje ulica i co tak naprawdę „nosi się” w środowisku na co dzień obcującym z modą.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)