POLECAMY

Anne Sofie Madsen na 5. Fashion Designer Awards

Projektantka została honorowym przewodniczącym jury i gościem specjalnym konkursu
Anne Sofie Madsen na 5. Fashion Designer Awards

Anne Sofie Madsen na zaproszenie pomysłodawczyni Fashion Designer Awards - Joanny Sokołowskiej-Pronobis zasiądzie jako przewodnicząca jury w 5 edycji konkursu.

Anne Sofie Madsen urodziła się w Danii i tam także studiowała na Royal Danish Academy of Fine Arts. Swoje umiejętności rozwijała pod okiem mistrzów Johna Galliano dla Diora w Paryżu oraz pracując jako Junior Designer dla Alexandra McQeena w Londynie.

Zadebiutowała w 2010 roku na London Fashion Week, gdzie została ogłoszona przez Vauxhall Fashion Scout jako nowy talent. Kolejnym znakomitym pokazem na Fashion Weeku w Kopenhadze wzbudziła zainteresowanie  samego Hamisha Bowlesa z amerykańskiego Vogue.

Jej kolekcje wielokrotnie były pokazywane i nagradzane na całym świecie w Rosji , Mediolanie, Ukrainie, Londynie czy też w rodzimym  kraju Danii . Została wybrana Ambasadorką Danii przez komisję Euro Fashion a w Nowym Jorku swoją kolekcję SS 2013 pokazała na Mercedes  Benz Fashion Week. Kolekcje projektantki zmieniają się ale wizja zostaje ta sama , czyli pokazanie dobrze znanego przez nieznane.  Anne Sofie Madsen używa często futurystycznych materiałów, dba o ręcznie wykończenie detali i nie boi się skomplikowanych cięć.  W jej kolekcjach możemy zauważyć  często pojawiające się zabudowane kołnierze z niekonwencjonalnymi wzorami czy też ręcznie rysowane ilustracje drukowane cyfrowo na jedwabiu lub tkaninach wełnianych.

Przed stażem w Danii zwycięzca FDA pojedzie z Cisowianką Perlage na targi tkanin TISSU PREMIER do Francji.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 28 lutego 2013 roku.
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)