Anglomania, czyli Vivienne Westwood projektuje dla Lee

Kolekcja czerpie inspirację z archiwalnych projektów Vivienne Westwood i nawiązuje do jej nowatorskich kolekcji punkowych i pirackich z lat 70. i 80.
/ 15.02.2010 15:13
Kolekcja, która została po raz pierwszy zaprezentowana na wybiegu podczas tygodnia Mody w Mediolanie i Hong Kongu, obejmuje 4 modele dżinsów męskich i 5 modeli dżinsów damskich. Uzupełnienie kolekcji stanowią dżinsowe koszule i t-shirty z nadrukami.

Nowa linia ubrań czerpie inspirację z archiwalnych projektów Vivienne Westwood i nawiązuje do jej nowatorskich kolekcji punkowych i pirackich z lat 70. i 80. ubiegłego stulecia. Odnajdujemy tu również wpływy dynamicznych krojów, które projektantka stworzyła w latach późniejszych. Wzorom tym nadano nowe oblicze, przy wykorzystaniu rozległej wiedzy i umiejętności Lee w dziedzinie produkcji odzieży dżinsowej. Linia Anglomania autorstwa Vivienne Westwood, która wejdzie w skład kolekcji Lee, będzie dostępna zarówno w salonach Vivienne Westwood, jak i w wybranych sklepach detalicznych na całym świecie.

Pojawi się w sprzedaży w lipcu 2010 roku.