Ciepły i luksusowy sweter z alpaki: 5 powodów, że warto go mieć

Swetry z wełny alpaki to dzianiny luksusowe. Są bardzo ciepłe, miękkie i delikatne. Sprawdź, gdzie je kupić oraz jak pielęgnować ubrania z wełny z alpaki.
Marta Kosakowska / 29.10.2019 19:56

Wełna alpak jest bardzo rzadkim i cennym towarem. Pozyskiwana jest z zwierząt zamieszkujących tereny Ameryki Południowej, głównie Peru. Od wieków wykorzystuje się ją do produkcji ciepłej, a jednocześnie lekkiej odzieży, którą bardzo przyjemnie się nosi. Szlachetne dzianiny z alpaki nie są tanie, lecz ich cena idzie w parze z wieloma zaletami.

Sweter z alpaki ma wiele zalet

Dzianiny z wełny alpaki cieszą się dużym uznaniem. Uważa się je za odzież luksusową, o czym świadczy również wysoka cena. Za sweter ze stuprocentowej wełny z alpaki trzeba zapłacić co najmniej kilkaset złotych.

Alternatywą są propozycje sieciówek, które często mają w swoich ofertach swetry z domieszką wełny z alpaki, która może być dodatkiem do tradycyjnej wełny. Takie produkty są znacznie tańsze, lecz dzięki dodatkowi tego szlachetnego materiału, zyskują na jakości.

Powody, dla których warto kupić sweter z alpaki:

  1. Jest bardzo miękki w dotyku i przyjazny dla skóry. Alpaka ma właściwości hipoalergiczne, czyli nie uczula. Może być noszona przez alergików. Dodatkową zaletą jest to, że taki sweter nie gryzie.
  2. Jest wyjątkowo lekki, szczególnie ten wykonane w 100% z wełny alpaki, która jest znacznie lżejsza od tradycyjnej wełny.
  3. Jest bardzo ciepły. Rewelacyjnie izoluje od chłodu, znacznie lepiej od wielu innych tkanin naturalnych.
  4. Jest przewiewny, skóra w nim będzie oddycha. Alpaka zatrzymuje wilgoci, w przeciwieństwie np. do akrylu.
  5. Jest elastyczny i sprężysty. Doskonale się układa, dzięki czemu jest bardzo wygodny.

Zastanawiasz się, gdzie kupić modny sweter z alpaki? Najciekawsze modele sezonu jesień-zima 2019/2020 znajdziesz na kolejnych stronach.Wśród nich m.in. modele w kolorze czarnym, camel, szarym, a także w tradycyjne skandynawskie wzory i hitową panterkę.

Sweter z alpaki damski zaletyfot. Adobe Stock

Jak prać sweter z alpaki?

Odzież z wełny z alpaki jest delikatna, więc należy pielęgnować ją w ściśle określony sposób. Dobrze zadbany sweter będzie służył przez wiele lat. Aby zapewnić mu maksymalnie długą trwałość, warto poznać kilka zasad prania.

  1. Temperatura prania powinna wynosić 30 stopni Celsjusza.
  2. Należy stosować bardzo delikatne środki piorące przeznaczone do odzieży z wełny.
  3. Zalecane jest pranie ręczne. W przypadku prania w pralce, należy zrezygnować z wirowania.
  4. Koniecznie prasować żelazkiem w niskiej temperaturze. Najlepiej przez inną tkaninę.

Przeczytaj:
Kaszmirowy sweter na jesień i zimę 2019/2020
Ciepły kardigan - najmodniejsze modele sezonu
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)