Ołówkowa spódnica wiosna 2018 - gdzie kupić, jak nosić

Wybrałyśmy najładniejsze modele z aktualnych kolekcji!
Karolina Kalinowska / 19.01.2018 05:42

W ostatnich latach na topie były solejki, mini i dżinsowe spódnice. Pewnie nikt się nie spodziewał, że kiedykolwiek w najważniejszych trendach pojawi się klasyka biurowej elegancji - ołówkowa spódnica.

Ten element damskiej garderoby jest modowym klasykiem. Charakterystyczną cechą tej spódnicy jest wysoki stan, długość do kolana lub połowy łydki. Ten model zazwyczaj przylega do ciała!

Co będzie modne w sezonie wiosna-lato 2018? Tutaj znajdziecie wszystko o najważniejszych trendach!

Ołówkowa spódnica na wiosną 2018

Jeszcze kilka lat temu kojarzyły się z firmowym mundurkiem. Teraz są znakomitym pretekstem do zabawy modą. Najmodniejsze fasony nadchodzącego sezonu są dłuższe niż tradycyjne ołówkowe spódnice - to optycznie wysmukla sylwetkę.

Projektanci i popularne sieciówki zapominają o tradycyjnej czerni i granacie (oczywiście takich modeli również jest całkiem sporo) i fundują nam prawdziwe szaleństwo. Pojawiają się niebieskie, fioletowe, cekinowe, koronkowe i dżinsowe.

Współczesne ołówkowe spódnice podkreślają kobiece kształty i mają wyraziste kolory.


fot: screen Instagram

Dla kogo jest ołówkowa spódnica?

Naszym zdaniem (praktycznie) dla każdego! Oczywiście najlepiej będą wyglądały w niej kobiety o figurze klepsydry, ale dobrze wygląda również na gruszkach i paniach, które nie mają wyraźnego wcięcia w talii.

Z tego modelu powinny zrezygnować kobiety, które mają szerokie ramiona i wąskie biodra. Ten ciuch jedynie podkreśli dysproporcję między dołem i górą. Odradzamy ją również osobom, które mają masywne łydki.

Więcej modnych ubrań i dodatków:

6 modeli butów, które będą największym hitem sezonu wiosna-lato 20187 najmodniejszych torebek na wiosnę i lato 20186 najmodniejszych kolorów 2018 roku

Redakcja poleca

REKLAMA