rękawiczki + biżuteria

napisał/a: ~LuterAnka 2008-10-16 11:03
Do sukienek balowych i ślubnych czasem nosi się eleganckie rękawiczki. Czy pierścionki zakłada się wtedy na rękawiczkę? Szczególnie interesuje mnie sytuacja w czasie ślubu. Nie można wtedy zrezygnować z biżuterii. W momencie nakładania obrączki panna młoda powinna zdjąć rękawiczkę a później znów ją założyć zakrywająć obrączkę czy raczej obrączkę nakłada się na rękawiczkę? Taki problem mamy ostatnio na forum ślubnym i jest to nie lada zagwostka. Niektóre panny młode wybierają rękawiczki bez palców, inne w ogóle z nich rezygnują a jeszcze inne chcą właśnie takie z palcami. A że to nie jest w dzisiejszych czasach codzienność, to gubimy się. Na forum ślubnym zdania są podzielone, dlatego pytam tutaj.
napisał/a: ~Justyna 2008-10-19 21:09
Osobiście uważam, że jeśli rękawiczki towarzyszą pannie młodej podczas całej ceremonii oraz podczas wesela, to dlaczego nie założyć jej na rękawiczkę? Zwłaszcza, że jeśli się ją zdejmie, to później obrączka zostaje zakryta, a to symbol całego wielkiego dnia w życiu nowożeńców. Myślę, że raczej nie zakłada się na rękawiczkę. Pierścień jakiś na bal czemu nie, ale taka nonszalancja podczas ślubu jest zbytczna.
Najlepiej jednak iść bez rękwiczek a założyć je np. później albo wybierać takie bez palców, obrączka jest ważniejsza od rękawiczki. Ale fakt, powinien odpowiedzieć na to ekspert :) Pozdrawiam :)
napisał/a: ~Justyna 2008-10-19 21:10
Jakąś gafę słowną popełniłam na początku wypowiedzi swojej poniższej ;) Jestem za tym, by nie zakładać na rękawiczkę obrączki, to miałam na myśli.
napisał/a: ~znawca tematu 2008-10-20 10:20
Biżuterię zakłada sie pod rękawiczkę, a podczas ceremonii zdejmuje się rękawiczkę, żeby pan młody łatwo mógł założyć obrączkę na palec.
napisał/a: ~LuterAnka 2008-10-22 09:56
No mi się też wydaje, że obrączki nie zakłada się na rękawiczkę. Przecież dopasowana do palca obrączka nawet na rękawiczkę się nie wciśnie.
Ja osobiście w ogóle rękawiczek nie będę na ślubie miała, bo mi się nie podobają. A te bez palców dopiero ochydne są.
napisał/a: ~znawca tematu 2008-10-22 11:51
I masz zupełną rację, zbytnie przekombinowanie nie popłaca.